Delfini pobedom završili EP – Srbija sedma u Evropi

Vaterpolo Srbija

Vaterpolisti Srbije savladali su reprezentaciju Rumunije 18:7 i tako su EP završili na sedmom mestu.

Ovo je kada se sagleda bolji rezultat Srbije nego na prošlom prvenstvu Evrope, koji su delfini završili na devetom mestu.

Najefikasniji kod Srbije biili su Mandić i Lazić sa po četiri gola.

Dobar start Srbije na obe strane bazena, u napadu je Srbija pogađala preko Dušana Mandića koji je upisao dva gola za tri minuta igre.

Srbija je prvi deo meča završila sa vođstvom od 5:1, gde je dominirala u napadu i tako od starta stavila do znanja Rumunima da ovde nemaju šanse.

Druga četvrtina je bila slična kao i prva, gde je Srbija držala kontrolu meča. Ukazali su se mali problemi u napadu, gde se u jednom trenutku razbranio golman Rumunije, ali Srbija je uspela da na poluvreme ode sa prednošću od 8:3 i tu već rešila pitanje pobednika.

Najlošija četvrtina u igri Srbije je bila treća četvrtina u kojoj su srpski vaterpolisti se malo mučili u napadu, srećom Rumuni nemaju taj kvalitet da to iskoriste. Uspela je Srbija da se vrati napadačku ubitačnost i na kraju treći period meča završe sa vođstvom 12:4.

Dobra realizacija igrača više na ovom meču, tako je i počela poslednja deonica kada je Srbija brzo postigla dva gola. Do kraja meča je ta prednost bila dvocifrena i tako je Srbija sa 18:7 upisala pobedu sa kojom je završila ovo prvenstvo Evrope.