DESETKOVANA SRBIJA ODOLELA PRVAKU EVROPE: Piksijevi Orlovi hrabrom igrom osvojili veliki bod protiv favorizovane Španije!

TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ

Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 0:0 sa Španijom u utakmici 1. kola A4 grupe Lige nacija.

Srbija je sjajno ušla u meč, Orlovi su se odlično organizovali u defanzivnom bloku i vrebali iz kontranapada preko brzonogih Birmančevića, Samardžića i Živkovića.

Viđeno je par opasnih situacija pred golom Španije, pokušaval i su Lukić Samardžić i Birmančević.

Prosto je neverovatno šta je promašio Luka Jović u 34, minutu, za rubriku verovali ili ne.

Španija je očekivano imala mnogo više loptu u posedu, ali sem par šuteva iz daljine Crvena furija nije imala pravu priliku.

Na odmor se otišlo bez golova.

I u nastavku igralo se obostrano žustro, opasne situacije ređale su se pred oba gola

Španija je napadala, Srbija vrebala iz kontre.

Španija je sve više pretila preko Grimalda i Jamala najviše, a Rajković sjajno branio.

Srbija je izdržala veliku inicijativu Španije do kraja utakmice i osvojila veliki bod.

Bod pogotovo dobija na zanačaju kad se zna da je Srbija nastupila na ovo meču bez Dušana Vlahovića, Aleksandra Mitrovića, Sergeja Milinković-Savića, Nemanje Maksimovića, Miloša Veljkovića, Milana Aleksića. i Alekse Terzića

U drugom meču Danska je savladala Švajcarsku rezultatom 2:0.

U narednom kolu Srbija u nedelju gostuje Danskoj u Kopenhagenu, dok Švajcarska dočekuje Španiju.