DESETKOVANI SIRIŽANI LAKO U GOSPOĐINCIMA: Rani pogodak Đankovića poremetio domaćina! (VIDEO)

U nedelju su se u okviru 25. kola Prve novosadske lige u Gospođincima sastali domaće ”Jedinstvo” i drugoplasirani ”OFK Sirig” iz Siriga, a gosti su osvojili izuzetno vredna tri boda.

Jedinstvo 0-3 OFK Sirig

I jednima i drugima tri boda su bila od velikog značaja. Domaćin se bori za opstanak i svaki bod mu je zlata vredan, dok sa druge strane, ekipa ”OFK Siriga” nema pravo na kiks jer im je za petama ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice koji ima samo jedan bod manje. Iako je ekipa iz Siriga bila vidno oslabljena zbog povreda i kartona, uspeli su da pobede.

Već u 3. minutu utakmice, fudbaleri ”OFK Siriga” došli su do prednosti. Brz kontranapad i rutinska završnica iskusnog Milana Đankovića bili su dovoljni za odličan start utakmice. Domaćin je prvu šansu imao preko Dimića nakon prekida. Lepo je šutirao, ali je lopta otišla van okvira gola. Na drugoj strani, mladi Vesović mogao je da povisi prednost, ali ovoga puta kao pobednik izašao je domaći čuvar mreže Đurđevac. U 25. minutu utakmice, maestalno dodavanje Burke nije u gol pretvorio Đanković. Šutirao je pored gola. Isti igrač je u dva navrata oprobao svoj udarac iz prekida, ali u oba navrata, čuvar mreže Đurđevac uz dosta muke uspevao je da sačuva svoj gol.

Na početku drugog dela lošu reakciju golmana domaćih nije iskoristio Đanković, ovoga puta šutirao je preko gola. Domaćin je prvu šansu za poravnanje rezultata imao u 50. minutu kada je slobodan udarac izveo Teofilović, međutim, njegov udarac ukritio je gostujući čuvar mreže Vojvodić. Isti igrač nije iskoristio najbolju šansu na utakmici za domaće. Tepić je fantastično proturio loptu kroz zadnju liniju odbrane a Teofilovićev udarac unutrašnjim delom stopala u dalji ugao gola vrhom prstiju uspeo je da zaustavi još jednom Vojvodić. Kako to obično biva, nakon promašene izgledne šanse, usledila je kazna. Marko Burka je povukao loptu u sredinu i izborio prostor za udarac. Šutirao je sa preko 20 metara i pogodio za 0:2 u 74. minutu utakmice. Do kraja utakmice, u strelce se još jednom upisao Milan Đanković. Postavio je konačan rezultat u 87. minutu utakmice.

Jedinstvo - OFK Sirig

Tri boda odlaze za Sirig koji je uspeo da zadrži bod prednosti u odnosu na prvog pratioca. Domaća ekipa nema vremana za tugovanje, jer već u sredu gostuju u Petrovaradinu protiv direktnog konkuretna u borbi za opstanak.

Sudijska trojka: Čobanov Dejan, Mijatović Strahinja i Milutinović Mladen.

Delegat utakmice: Milanović Tihomir.

Jedinstvo: Đurđevac, Teofiliović, Zorić, Večanski (od 80. Stanimirović), Ikonić, Stančić, Dimić, Ćirin (od 46. Tepić R.), Malinović, Bubnjević i Tepić.

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić, Vulić, Petrović, Ivanović, Kojović (od 46. Grujičić), Kosić (od 28. Bogojević), Đanković, Vujanović, Burka i Vesović.