ĐOKOVIĆ TRI SETA LOMIO FANTASTIČNOG ČEHA ZA POLUFINALE: Menšik ozbiljno mučio Novaka, brine povreda iz seta odluke

Đoković je u četvrtfinalu pobedio Jakuba Menšika u tri seta.

Prvi set je pripao Menšiku, iako je delovalo da ga je Novak već “stavio u džep”. Napravio je Đoković brejk u devetom gemu ovog dela igre, a da prethodno nije imao puno muka u svojim servis gemovima.

Međutim, Menšik nije ni razmislio o predaji, odgovorio je već u sledećem gemu i vratio brejk.

Set je stigao do taj-brejka, gde bi Đoković trebalo da je nadmoćniji od svakog rivala. Imao je mini brejk u ranoj fazi, ali je pri rezultatu 3:0 došlo do pada. Menšik je vezao četiri poena, a posle borbe u nastavku taj-brejka je uspeo da osvoji prvi set.

Fenomenalno je Novak odigrao drugi set. Ovaj period igre je trajao pola sata. Toliko vremena je bilo dovoljno Đokoviću da počisti rivala sa terena. Iako Menšik nije izgledao loše, pogotovo sredinom seta, nije bio ni blizu Novakovog nivoa.

Kao da se Srbin naljutio, verovatno na sebe, zbog onoga što se dogodilo u drugom delu prvog seta. Zaigrao je kvalitetnije barem za jedan nivo u odnosu na prvi set i to je za rezultat dalo “šetanje” u drugom delu.

Ključni trenutak u odlučujućem setu dogodio se u petom gemu kada je Novak došao do brejka.

A onda, kada je delovalo da bi Novak mogao da rutinski privede meč kraju dogodio se problem. Đoković je u trećem gemu šestog seta osetio bol u levoj nozi.

Srećom, u nastavku meča se nije primetilo da taj bol pravi probleme Novaku prilikom kretanja i pripreme udarca. Izbegao je komplikaciju i obezbedio je plasman u polufinale gde će za protivnika imati Tejlora Frica.