DOMAĆIN UBEDLJIV: Čuružani se nisu snašli u Kamenici! Dva gola Dragojlovića i Pavlovića (VIDEO)

Fruškogorac Hajduk

U nedelju su se u okviru 6. kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici sastali ”Fruškogorac” i ”Hajduk” iz Čuruga.

Fruškogorac 5-1 Hajduk

Kamenički ”Fruškogorac” nastavlja da beleži dobre rezultate i nakon šest kola nalaze se na poziciji broj dva sa 14 osvojenih bodova. Ekipa ”Hajduka” iz Čuruga nije uspela da napravi veće probleme domaćinu, a već nakon devet minuta igre morali su da jure zaostatak što je domaćinu ostavilo mnogo prostora koje je on iskoristio.

Iz prve polu šanse domaćin je došao do penala. Popadić Miloš je nasamario odbranu i povratnim dodavanjem pronašao brata Popadić Mirka koji je nakon prijema lopte oboren, a glavni arbitar je bez većeg oklevanja pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo kao i uvek kapiten Vojislav Dragojlović. Iako je Šarić pročitao nameru, lopta je uz pomoć stative ušla u gol. Deset minuta kasnije gosti su imali odličnu šansu nakon pogrešnog dodavanja Maleševića, a siguran pogodak Dragina sprečio je čuvar mreže Rankov. U 31. minutu domaćin povećava prednost. Prekid je izveo Dragojlović a lopta je završila u mreži nakon loše reakcije čuvara mreže. Lopta je prevarila i odbranu i golmana. Da se na pauzu ode još mirnije glave pobrinuo se Andrej Andriga u 45. minutu . Dragojlović je izveo korner na prvu stativu a mladi defanzivac lukavim udarcem unutrašnjim delom stopala je sproveo u mrežu.

Domaćin je svoju napadačku igru nastavio i u drugom poluvremenu a izgledne šanse propustili su Glišić i Malešević. Udaraca sa distance oprobao je i Krpović. Brza kontra gostiju nije pretvorena u pogodak. Marić je vratio loptu na peterac, ali je Petrović petom sprečio da lopta dođe do Zeca. U 83. minutu Dimitrije Pavlović povećava prednost na 4:0. Odlično ga je pronašao Stajić, a mladi fudbaler je levom nogom pogodio dalji ugao gola. Isti igrač je i dva minuta kasnije postigao pogodak. Odlično je izborio poziciju za šut i još jednom levom nogom pogodio nebranjeni deo gola. Da će ”Hajduk” doći do makar počasnog gola moglo se naslutiti u 88. minutu kada je Markov izašao sam pred Rankova ali je šutirao pored gola. Ipak, u 90. minutu Darko Marić je izneo na leđima dvojicu defanzivaca i postigao gol za konačnih 5:1.

Ekipa iz Čuruga sada ima skor od tri pobede i tri poraza, i sa devet osvojenih bodova nalaze se na sredini tabele. U sledećem kolu dočekuju ”OFK Futog”. Što se tiče ”Fruškogorca”, oni naredne nedelje gostuju lideru na tabeli, ekipi ”Šajkaša 1908” iz Kovilja.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Grgurović Pavle i Kizić Jovan

Delegat utakmice: Grujić Siniša

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Petrović, Tucakov, Andriga, Dragojlović (od 63. Krpović), Glišić (od 63. Pavlović), Popadić (od 46. Ranisavljević), Radaković, Popadić M (od 46. Stajić), Malešević (od 78. Popadić I.).

Hajduk: Šarić, Topić (od 46. Markov), Srećkov, Kalajdžić (od 70. Petrić), Marković, Rosić, Šepa (od 60. Marić), Maksimović, Suvajac (od 46. Tegeltija), Popržen, Dragin (od 60. Zec).