FRUŠKOGORAC ZALEČIO RANE: Zvezda dva puta vodila, gosti preokrenuli! Dva gola Srdanovića NISU bila dovoljna (FOTO; VIDEO)

Crvena Zvezda - Fruškogorac

U Novom Sadu na Vidovdanskom naselju u okviru 19. kola Prve novosadske lige sastali su se ”Crvena Zvezda” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Crvena Zvezda 2-3 Fruškogorac

U dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici kao pobednici izašli su gosti iz Sremske Kamenice koji su ovom pobedom zalečili rane nakon prošlonedeljnog poraza u derbiju. Iako je novosadska ”Crvena Zvezda” dva puta vodila, gosti su se vrlo brzo vraćali u igru a na kraju i preokrenuli.

U prvih dvadeset minuta utakmice viđena je uspavanka. Gosti su došli do gola nakon kornera, ali je isti poništen nakon što je u duelu fauliran golman. Domaći čuvar mreže Vukotić je u 25. minutu bio malo brži od napadača gostujuće ekipe Popadića, u poslednji čas je stigao do lopte. Fudbaleri ”Crvene Zvezde” dolaze do prednosti u 32. minutu kada se centarfor Miljan Srdanović odlično izborio za loptu i rutinski savladao Rankova. Ekipa ”Fruškogorca” vrlo brzo vraća rezultat na početak. Solo prodor Stefana Maleševića i završnica slabijom levom nogom bila je dovoljna da rezultat u 35. minutu utakmice bude 1:1. Ipak, domaćin već u narednom minutu dolazi do nove prednosti. Panović je poslao dugačku loptu, a uspavana odbrana nije odreagovala. Lopta je stigla još jednom do Miljana Srdanovića koji ponovo rutinski završava akciju za 2:1. Gostima još jednom nije trebalo mnogo vremena da dođu do poravnanja. Igrao se 42. minut kada je nakon kornera, izbijenu loptu izvan kaznenog prostora pokupio Aleksa Stajić. Fantastičnim udarcem, prebacio je golmana i postavio rezultat prvog poluvremena, 2:2.

Na početku drugog poluvremena, dosuđe je indirektni udarac za goste. Domaćin je uspeo da se odbrani pa promene rezultata nije bilo. Kameničani su krenuli napadački na sve ili ništa, a to je ostavljalo prostora da domaća ”Zvezda” pripreti iz kontranapada. Najbolju šansu imao je Marić. Ćušnuo je loptu pored istrčalog Rankova ali srećom po goste, lopta je otišla pored stative. Na drugoj strani, nakon centaršuta glavom je probao Ćurko, njegov udarac ukrotio je čuvar mreže Vukotić. Ipak, domaćin nije izdržao. Seriju od tri vezana kornera, u gol je pretvorio iskusni napadač Saša Ćurko. Glišić je izveo kornera, a najviši u skoku bio je Ćurko koji je glavom doveo svoju ekipu do preokreta, bio je to 76. minut utakmice. Domaćin je nakon primljenog gola ponovo bio nešto opasniji ali bezuspešno. Mogao je Radaković u 88. minutu utakmice da reši pitanje pobednika, ipak, njegov udarac otišao je preko gola.

Tri boda ipak su otišla za Sremsku Kamenicu, iako je domaćin dva puta vodio. Fruškogorac se sa ova tri boda ponovo odlepio od prvog pratioca na plus pet, dok su zadržali četiri boda manje od drugoplasiranog ”Siriga”.

Sudijska trojka: Čobanov Dejan, Jovanović Uroš i Bakić Đorđe.

Delegat utakmice: Rajačić Miloš.

Crvena Zvezda: Vukotić, Vučković, Mijić, Dušanić, Vukelja, Tatić, Bošnjak (od 67. Reljić), Panović, Srdanović, Devušić (od 67. Muratović) i Marić (od 82. Šašić).

Fruškogorac: Rankov, Krpović, Paunić, Andriga, Mladić (od 46. Lakić), Glišić, Stajić, Popadić (od 64. Požarev), Malešević (od 90. Petrović) , Radaković i Ćurko (od 86. Kuvekalović).