FRUŠKOGORAC ZAPEO! Kameničani kažnjeni za promašaje. Sabo doneo bod ”Dinamu”! (VIDEO)

fruškogorac
Fruškogorac 1-1 Dinamo

”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice u 9. kolu Prve novosadske lige dočekao je ”Dinamo” iz Budisave.

Iako su fudbaleri ”Fruškogorca” bili apsolutni favoriti u ovom duelu, na kraju samo bod za domaćina. Terenska inicijativa se nije dovodila u pitanje, ali realizacija je zakazala. Od samog starta napadao je domaćin, a najbolju šansu imao je Baletić u deset minutu kada je glavom zatresao prečku. Gosti su ubrzo preko Grujića došli do gola, međutim isti je poništen zbog ofsajd pozicije. U 21. minutu utakmice, ponovo je urodila plodom kombinacija Teofilović-Baletić. Teofilović je centrirao, Baletić glavom pogodio stativu ali mu se lopta ponovo vratila, iz drugog puta glavom je pogodio za 1:0. Mogao je domaćin ubzo da poveća prednost preko Sapundžića, neprecizno je šutirao slabijom levom nogom.

Na početku drugog poluvremena Baletić je zatresao mrežu, međutim, i ovog puta se oglasio drugi pomoćnik Milojević i signalizirao ofsajd poziciju. Nije mnogo prošlo a opet odlična šansa da domaće. Radaković je odličnim dodavanjem sa malog fudbala pronašao Baletića, siguran pogodak zaustavio je nogom čuvar mreže Martinović. I nakon kornera koji je usledio, Baletić je glavom šutirao pored gola. Gosti su uzvratili udarcem sa distance. Igrao se devedeseti minut, mirisalo je na tanku pobedu ”Fruškogorca”, odlična akcija preko Radakovića koji je na drugoj stativi pronašao Mijatovića a ovaj je pogodio samo stativu. Upravo iz tog napada, usledila je kontra. Miškić je poslao dubinsku loptu na protivničku polovinu a tamo su se za loptu borili Tucakov i Sabo, na kraju je kapiten ”Dinama” izašao kao pobednik i lepim udarcem matirao nemoćnog Rankova.

Popadali su domaći igrči u neverici da je jedini udarac u okvir gola završio u mreži, a da njihove silne šanse nisu pretvorene u gol. Sa druge strane, vredan bod za ekipu ”Dinama”, kojima će ovo sigurno biti veliki motivacioni plus za nastavak prvenstva.

Sudijska trojka: Kizić Jovan, Stojić Uroš i Milojević Nikola

Delegat utakmice: Radin Žarko

Fruškogorac: Rankov, Teofilović, Paunić, Tucakov, Perović, Dragojlović, Sapundžić N, Adamek (od 69. Zeković), Sapundžić V (od 69. Mijatović), Radaković (od 90. Miavec), Baletić.

Dinamo: Martinović, Miletić, Babić, Grujić (od 78. Milovac), Živko, Malešević, Mihajlović, Sabo, Šeguljski (od 62. Bikicki), Preradović, Mišikić.