GOLČINA KULPINCA ZA TRI BODA: Sirig pao u NADOKNADI vremena! Šajkaš iz Kovilja USAMLJEN na vrhu! (FOTO ; VIDEO)

U okviru 24. kola Prve novosadske lige u Sirigu su se sastali drugoplasirani ”OFK Sirig” i prvoplasirani ”Šajkaš 1908” iz Kovilja a gosti su u nadoknadi vremena uspeli da dođu do vredne pobede koja im otvara put u viši rang.

OFK Sirig 0-1 Šajkaš 1908

Krcate tribine i po tabeli dve najbolje ekipe odigrale su derbi utakmicu u četvrtak, jer je raspored tako nalagao zbog prvomajskih i vaskršnjih praznika. Iako je bilo malo šansi na obe strane, obe ekipe su imali svoje šanse.

Malo šansi je bilo na obe strane. U prvih petnaest minuta nije bilo većih uzbuđenja osim žestokog starta na sredini terena kada je deblji kraj izvukao vezista domaćih Vesović koji je zbog povrede nije mogao da nastavi utakmicu. Posledice udarca vidljive su i dalje. U 37. minutu utakmice nakon povlačenja sa leđa u kaznenom prostoru oboren je Kojović a glavni arbitar bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Đanković, ali je čuvar mreže Martinović pročitao nameru iskusnog centarfora i sačuvao svoju mrežu. Mogli su gosti pred kraj poluvremena da ozbiljnije ugroze gol domaćih, ali na odlično dodavanje Savića niko nije utrčao na drugoj stativi. Do kraja poluvremena i vezista crno-belih Nikolaš oprobao je svoj udarac, međutim, lopta je išla pravo na ruku golmana Vojvodića.

Na početku drugog dela, dobru priliku imali su domaći preko Burke, odlično se izborio za šut ali je udarac bio previše slab da bi ugrozio Martinovića. Na drugoj strani, Kotuljač je odlično probio po desnoj strani ali njegov lukav udarac iz mrtvog ugla nije doneo ništa. Vezista gostujuće ekipe Nikolaš, još jednom je oprobao svoj udarac sa distane pred kraj utakmice, a ovoga puta Vojvodić je uz malo muke zaustavio snažan udarac. I kada je mirisalo na remi, ukradena lopta Savića nad defanzivcem domaće ekipe i male konfuzije u odbrani lopta stiže do Uroša Kulpinca koji sa ivice kaznenog prostora upućuje izuzetno snažan i precizan udarac i pogađa mrežu za 0:1 u 92. minutu utakmice. Nastao je delirijum na terenu i tribinama gde je bila mnogobrojna publika iz Kovilja.

Vredna tri boda za goste koji su sada usamljeni na vrhu i u foto finiš prvenstva ulaze kao prvoplasirani sa plus tri u odnosu na ”OFK Sirig”. Domaćin ima za čim da žali, nisu uspeli da realizuju kazneni udarac koji bi tok utakmice sigurno odvukao u drugi pravac. U ovoj utakmic, čak četiri igrača Siriga napustila su teren zbog povreda.

Sudijska trojka: Duvnjak Dejan, Sekulić Marko i Čobanov Dejan.

Delegat utakmice: Grujić Siniša.

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić (od 86. Vulić), Brežnjak (od 45. Dekić), Petrović, Ivanović, Soldat, Kosić, Đanković, Burka, Polić (od 46. Brežnjak S.) i Vesović (od 27. Kojović).

Šajkaš 1908: Martinović, Savić (od 94. Živanov), Pavkov, Alempić, Zaov, Karas (od 46. Kulpinac), Kotuljač, Marcikić (od 86. Stanković), Letić, Nikolaš i Moravac.