GOLEADA U PETROVARADINU: Poraz domaćina za GLAVOBOLJU! Fruškogorcu NOVA tri boda (VIDEO)

Petrovaradin - Fruškogorac

Za vikend su se u okviru 28. kola u Petrovaradinu sastali domaći FK ”Petrovaradin” i FK ”Fruškogorac” iz susedne Sremske Kamenice, a domaćin je upisao još jedan poraz i sebi zadao težak zadatak po pitanju opstanka u ligi.

Petrovaradin 3-5 Fruškogorac

Ostala su još dva kola do kraja prvenstva a fudbaleri ”Petrovaradina” su u teškoj situaciji po pitanju opstanka. Trenutno se nalaze u zoni ispadanja, a ostala su još dva kola do kraja prvenstva. Sa druge strane, ekipa iz Sremske Kamenice upisala je pobedu i nastavila da diše za vratom drugoplasiranom ”Sirigu”.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu, pa su već u 9. minutu utakmice zasluženo došli do prednosti preko kapitena Steve Pavlova. Uspeo je da nasamari odbranu ”Fruškogorca” i rutinski zatrese mrežu. Gostima nije dugo trebalo da odgovore. Fantastično dodavanje Paunića odlično je ispratio Stefan Malešević koji je i izborio poziciju za šut i odlično nanišano za 1:1 u 19. minutu utakmice. Do kraja prvog poluvremena i jedni i drugi mogli su do još najmanje jednog gola. Za domaće odličnu priliku imao je Kovačević, dok su gosti dva puta preko Požareva pogađali okvir gola.

Na početku drugog poluvremena gosti dolaze do preokreta. Mirko Popadić odlično se snašao i slabijom levom nogom šutirao ispod čuvara mreže Mandića. Bio je to 49. minut utakmice. Usledio je period igre kada se igralo na sredini terena sa po nekom izglednom šansom za gol. Novo uzbuđenje viđeno je u 76. minutu utakmice. Lakić je servirao loptu za Sergeja Mladića koji je upisao svoj prvenac u dresu ”Fruškogorca” i povisio prednost na 1:3! U 82. minutu utakmice Nikola Lakić uz pomoć stative povećava prednost na 1:4. Domaćin se vrlo brzo vraća u igru sa dva brza pogodka Marka Stefanovića. Prvo je prebacio čuvara mreže Rankova u 83. minutu da bi u 87. minutu iskoristio nesmotrenost odbrane i smanjio na 3:4. Ipak, fudbaleri ”Petrovaradina” nisu imali snage makar za bod, pa je vezista zeleno-belih Ognjen Ranisavljević u 93. minutu utakmice postavio konačnih 3:5!

Sudijska trojka: Kaplijev Petar, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Đurđević Stevan.

Petrovaradin: Mandić, Papuga, Radović, Domazetović (od 80. Erceg), Berić (od 61. Radman), Miščević, Dugonjić, Kovačević (od 77. Živković), Pavlov, Adamek i Stefanović.

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Andriga, Mladić, Malešević, Lakić, Kuvekalović, Tucakov, Ranisavljević, Požarev, Popadić.