GOLEADA U SUSEKU: Domaćin za pet minuta nadoknadio veliki minus, Popadić otklonio sve dileme (FOTO ; VIDEO)

Susek Fruškogorac

U okviru 5. kola Prve novosadske lige u malom sremskom derbiju sastali su se ”Susek” i ”Fruškogorac” a gosti iz Sremske Kamenice osvojili su nova tri boda vredna drugog mesta.

Susek 2-5 Fruškogorac

Iako su gosti iz Sremske Kamenice bili favoriti, domaćin je pokazao svoju žilavost i malo im je falilo da utakmicu uvedu u neizvesnost. Rani gol kamenčana dao im je vetar u leđa, ali pad koncentracije u drugom poluvremenu umalo ih je koštao pobede.  Na kraju vredna pobeda koja ih šalje na drugo mesto na tabeli.

Ekipa ”Fruškogorca” je do prednosti došla već nakon četiri minuta igre. Odlično ubačena lopta Dragojlovića iz kornera i ponovo odličan skok Branisalava Tucakova za 0:1. Domaćin je imao jednu polušansu preko Polumente, ali je udarac bio slabašan. Brza kontra gostujuće ekipe i odličan prodor Mirka Popadića rezultovao je kaznenim udarcem. Vezista zeleno-belih oboren je u kaznenom prostoru a glavi arbitar koji je bio dobro postavljen pokazao je na belu tačku u 31. minutu utakmice. Odgovornost je preuzeo kapiten Vojislav Dragojlović koji je šutirao izuzetno precizno. Iako je čuvar mreže Cvetinović pročitao njegovu nameru, nije mogao da spreči pogodak. Domaćin je najbolju šansu za smanjenje prednosti imao u 45. minutu, kada je svoj udarac oprobao Šovljanski, Rankov je bez većih poteškoća zaustavio udarac.

U drugom poluvremenu goleada. Kameničani su u 52. minutu povećali na 0:3. Popadić je još jednom umakao odbrani i poslao povratnu loptu u kazneni prostor koja se spletom sretnih okolnosti odbila do Srđana Radakovića koji je slabijom levom nogom pogodio nebranjeni ugao gola. Tri minuta kasnije usledio je odgovor na drugoj strani. Presudan je bio dvojac koji je ušao sa klupe. Tegeltija je proigrao Đorđe Celina koji vrhom kopačke postiže pogodak za 1:3. Pet minuta kasnije domaćin stiže do još jednog gola i utakmica se vraća u neizvesnost. Loše izbačenu loptu van kaznenog pokupio je Veljko Tegeltija. Lopta je na putu do gola pogodila Dragojlovića i prevarila Rankova. Delovalo je da su gosti u padu i da će domaćin krenuti na izjednačenje. Ipak, mladi brzonogi napadač ”Fruškogorca” Miloš Popadić vratio je mir u svoju ekipu i praktično ugasio nade ”Suseku”. Dobio je loptu okrenut leđima ka golu i izborio poziciju za šut. Pogodio je mrežu gola za 2:4 u 65. minutu utakmice. Pitanje pobednika mogao je rešiti Ranisavljević u 70. minutu, ali je glavom šutirao preko gola. Konačan rezultat postavljen je u 91. minutu utakmice kada je Dimitrije Pavlović majstorski završio akciju.

Tri boda su otišla za Kamenicu, a ekipa ”Suseka” ima za čim da žali. Malo im je falilo da se potpuno vrate u igru i možda osvoje makar bod.

Sudijska trojka: Grgurović Pavle, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Grujić Siniša

Susek: Cvetinović, Šovljanski, Karaklajić, Kolar, Starčević, Popović, Milivojević, Vokić (od 46. Tegeltija), Polumenta, Zec, Šepa (od 46. Celin).

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Petrović, Tucakov, Dragojlović (od 66. Perović), Glišić (od 75. Pavlović), Ranisavljević (od 90. Popadić I.), Popadić, Radaković, Lakić (od 46. Popadić M), Malešević (od 75. Stevanović).