GOSTI BEZ GREŠKE: Nova pobeda OFK SIRIGA! Tri brza gola za tri boda (FOTO ; VIDEO)

U okviru 21. kola Prve novosadske lige u Novom Sadu sastali su se ”Crvena Zvezda” sa Vidovdanskog naselja ”OFK Sirig” iz Siriga.

Crvena Zvezda 1-3 OFK Sirig

Fudbaleri ”OFK Siriga” igraju bez greške i nakon nove pobede nastavljaju da dišu za vratom trenutnom lideru na tabeli. Pitanje pobednika rešili su u prvom poluvremenu, sa tri brza pogodka. Domaćin je do kraja utakmice uspeo samo da postigne utešni pogodak.

Tvrdo na startu utakmice. Prvih deset minuta igralo se u glavnom na sredini terena. Domaćin je prvi pripretio i to preko Panovića. Solo prodorom preko gotovo čitavog terena, ušao je u kazneni prostor i poslao loptu serviranu na tacnu u srce peterca, ali, tamo nikoga nije bilo. Gosti su odgovorili na drugoj strani a idealnu šansu nije iskoristio Đanković. Lopta je otšila pored stative. U 36. minutu gosti ipak dolaze do gola. Korner je izveo Milan Đanković, a na iznenađenje mnogih, pogodio je direktno iz kornera. Igrač koji je bio na prvoj stativi, nije odradio svoj posao pa je lopta upala u gol na prvoj stativi. Nije dugo trebalo ”plavima” da povećaju prednost. Maestralno dodavanje Đankovića iz okreta bilo je više nego dovoljno da Rajko Kojović zatrese mrežu za 0:2 u 36. minutu. Dva minuta kasnije, Đanković je postigao svoj drugi gol na utakmici. Spoljnim delom stopala poslao je preciznu loptu u sami ugao gola.

Na početku drugog poluvremena domaćin je imao idealnu šansu preko Srdanovića ali nije je dovoljno dobro zahvatio pa je lopta otišla preko gola. Mogli su gosti iz Siriga još u dva navrata da povise prednost, ali napadač Burka nije bio dovoljno skoncentrisan u završnici. Prvo je glavom šutirao pored gola a par minuta kasnije nije iskoristio istrčavanje golmana i prazan gol. Domaćin uspeva da dođe do gola u 69. minutu. Idealnu loptu na drugoj stativi dobio je Dimitrije Devušić a rutinskom završnicom zatresao je mrežu. Iako je ostalo 20 minuta do kraja utakmice, domaćin nije imao snage za nešto više, pa promene rezultata i uzbuđenja više nije bilo.

Sudijska trojka: Čobanov Dejan, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Panić Radojle

Crvena Zvezda: Cvetinović, Vučković, Mijić S, Reljić, Vukelja, Tatić (od 46. Srdanović), Mijić (od 73. Šašić), Panović, Lučić (od 43. Devušić), Muratović (od 46. Bošnjak) i Marić (od 81. Amidžić).

OFK Sirig: Vojvodić, Narančić (od 54. Dekić) , Brežnjak, Petrović, Ivanović, Soldat, Kojović (od 55. Brežnjak. S.), Đanković (od 87. Vulić), Burka (od 71. Vujanović), Polić, Vesović.