HAOS U KOVILJU: Golovi, tenzija i prekid utakmice! Martinović ODBRANIO penal!(FOTO ; VIDEO)

Šajakš 1908 Fruškogorac

Derbi Prve novosadske lige odigran je u Kovilju a sastali su se prvoplasirani ”Šajkaš 1908” i drugoplasirani ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Šajkaš 1908 1-1 Fruškogorac

Videli smo sve, a najmanje fudbala. Domaćin bolji rival, stvoreno pregršt šansi ali samo jedan pogodak. Gosti dali gol iz prve šanse i taktkiči držali rezultat što im se na kraju umalo obilo o glavu. Ružne scene u 85. minutu kada je usledio prekid utakmice zbog žestokog revolta domaćih na sudijsku odluku. Utakmica završena uz dosta tenzije i svakome po bod.

Znalo se od početka da će u Kovilju ”goreti”. Domaćin čvrst, taktički i tehnički potkovan i na svom terenu nepremostiva prepreka. Šest vezanih pobeda i maksimalni skor bili su za svaki respekt pred početak utakmice. Gosti takođe kvalitetni, mlada ekipa uz par iskusnih prvotimaca. Ekipa željna dokazivanja i takođe bez poraza u prvih šest kola. Iskustvo igranja u četvrtoj ligi videlo se već od starta, prava je sreća što domaći ”Šajkaš 1908” već u prvih petnaest minuta nije imao osetnu prednost. I ovog puta na golu ”Fruškogorca” fantastičan je bio čuvar mreže Nemanja Rankov. Dva zicera je odbranio Veselinoviću. A onda prva šansa na drugoj strani i stigla je kazna za promašaje. Dragojlović je šutirao iz prekida a Martinović odbio loptu samo do Mirka Popadića koji rutinski šutira pod prečku za 0-1 u 16. minutu utakmice. Domaćin je nakon primljenog gola krenuo napadački ali mreža se nije zatresla. Imao je Veselinović još jednu odličnu šansu, ali je iz okreta šutirao pored gola. Nije bilo promene rezultata do poluvremena.

Domaćin je uspeo na početku drugog poluvreman da dođe do poravnanja. Igrao se 52. minut kada je na drugoj stativi ostao zaboravljen Stevan Veselinović kojem nije bilo teško da glavom matira Rankova sa svega pet metara. Dobio je domaćin vetar u leđa, i krenuli su napadački da što pre dođu do preokreta. Uspevala je odbrana ”Fruškogorca” da odoli pritisku. Tražili su domaći sredinom drugog dela igranje rukom u kaznenom prostoru nakon izvedenog auta, ali se glavni arbitar nije oglasio. Opao je ritam utakmice pred kraj duela a onda je usledila neočekivana drama. Slobodan udarac za goste izveo je Dragojlović a lopta u živom zidu u ruku pogađa Veselinovića. Dosuđen je kazneni udarac a domaći igrači i klupa su žustro reagovali i nasrnuli na glavnog arbitra. Usledio je višeminuti prekid a došlo je i do fizičkog kontakta između određenih lica i glavnog arbitra. Nakon višeminutog prekida i pokazanih crvenih kartona utakmica je mogla da se nastavi. Odgovornost pri izvođenju penala preuzeo je kapiten Dragojlović a odlični čuvar mreže Miloš Martinović pročitao je nameru i odbranio kazneni udarac. Mogao je domaćin da kazni goste za promašeni penal u poslednjem minutu utakmice ali je Kotuljač šutirao pored gola.

I nakon odsviranog kraja tenzije se nisu smirivale a sudijska trojka je uz dosta muke napustila teren. Nažalost, ovo su scene koje ne želimo da gledamo u fudbalu. Disciplinska komisija Fudbalskog saveza grada Novog Sada će u narednim danima doneti odluku o kažnjavanju i proceniti odgovornost aktera ove utakmice. Na kraju, podela bodova i obe ekipe nastavljaju seriju utakmica bez poraza.

Sudijska trojka: Nikolaš Nemanja, Spasojević Damjan i Milovanović Radenko.

Delegat utakmice: Milanović Tihomir

Šajkaš 1908: Martinović, Tubić (od 46.Gojkov), Živanov, Alempić, Zaov, Maljurić (od 79. Karas), Kotuljač, Savić (od 79. Marcikić), Veselinović , Nikolaš , Moravac.

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Petrović, Tucakov (od 66. Krpović), Andriga, Glišić (od 74. Lakić), Stajić, Dragojlović, Popadić, Radaković (od 74. Ranisavljević) , Malešević (od 55. Popadić M).