HAOS U TEMERINU! Sudijske odluke kumovale prekidu utakmice! Gosti napustili teren (VIDEO, FOTO)

Polufinale kupa/ TSK 3-1 Fruškogorac

Utakmica polufinala Kupa i finala grupe pod okriljem Fudbalskog saveza Grada Novog Sada prekinuta je u 73. minutu utakmice.

TSK 3-1 Fruškogorac

Poufinale kupa odigrano juče u Temerinu završeno je neslavno. Derbi utakmica, finale grupe između dve ekipe koje se takmiče u Prvoj novosadskoj ligi prekinuta je nakon izlaska gostujućih igrača sa terena. Od samog početka bila je prisutna tenzija. Obe ekipe išle su na pobedu i kup takmičenje shvatile ozbiljno uz maksimalno angažovanje. Gosti iz Sremske Kamenice imali su fantastičnu podršku, preko pedeset pristalica organizovano autobusom stiglo je u Temerin da podrži svoje momke. Mora da se pohvaliti odlično organizovana utakmica od strane domaćina, kao i profesionalno obavljen zadatak od strane MUP-a.

Gosti iz Sremske Kamenice prvi su zatresli mrežu, nakon gužve u kaznenom prostoru Baletić je pogodio, međutim, pomoćni arbitar signalizirao je ofsajd poziciju. Domaći fudbaleri ”TSK”-a do gola dolaze u 22. minutu utakmice. Nakon kornera u petercu se najbolje snašao Radičić koji je u padu glavom pogodio za 1:0. Mogao je domaćin da povisi prednost preko Steve Pavlova, ali odličnom intervencijom isprečio se čuvar mreže Fruškogorca Rankov. Da na poluvreme domaći ne odu sa golom prednosti pobrinuo se Baletić. Adamek je poslao odličnu loptu do napadača Fruškogorca, a ovaj odličnim udarcem sa ivice kaznenog pogađa za 1:1, igrao se 44. minut utakmice.

Drugo poluvreme terenski je pripalo domaćinu. Brzo izveden prekid od strane domaćina i uz malo sreće, udarac kapitena Pupovca završava u golu Fruškogorca. Bunili su se gosti, smatrajući da je faul pre gola olako dosuđen. Nije bilo lepog fudbala za oči, uglavnom se na sredini terena vodila borba. A onda dolazimo do ključnog 72. minuta. Nakon kontakta Pupovca i Tucakova glavni arbitar dosudio je faul u korist domaćina. Usledio je žestok revolt igrača, koji su bili ubeđeni da je defnazivac Fruškogorca prvi stigao do lopte. Nakon prekida rezervista Ergarac postiže gol za 3:1. Nakon gola, gosti iz Sremske Kamenice napustili su teren iz revolta prema sudijskim odlukama, a da stvar bude još gora po njih pocrveneo je Radaković nakon prigovora glavnom sudiji. Situacija je kulminirala kod svlačionice jer je došlo do čarki između igrača. Malo više od dva minuta nakon izlaska gostujućih igrača, glavni arbitar odsvirao je kraj utakmice.

Postavlja se pitanje, da li je utakmica morala ovako da se završi. Odlično prvo poluvreme na terenu uz još bolje navijanje pored terena, bez ikakvih incidenata i potpuna druga slika u drugom poluvremenu. Gosti iz Sremske Kamenice izjavili su kako su tražili od Fudbalskog saveza da se pošalju sudije iz višeg stepena takmičenja, zbog važnosti utakmice i velikog rivaliteta ova dva kluba. Zašto to nije učinjeno, trenutno je pod znakom pitanja.

Ostaje nam da vidimo dalji epilog po pitanju ove utakmice u narednim danima.