HET-TRIK ŽEŽELJA ZA PRVA TRI BODA! ”Omladinac” uhvatio poslednji voz. Futožani dva puta stizali zaostatak (FOTO ; VIDEO)

FK Omladinac 4:3 OFK Futog

Trinaesto kolo Prve novosadske lige otvorile su subotnje utakmice, a naša ekipa ispratila je utakmicu u Stepanovićevu.

Omladinac 4-3 OFK Futog

Utakmica koja je privukla dosta pažnje jeste derbi začelja između domaćeg ”Omladinca” i gostujuće ekipe ”OFK Futoga”. Domaćin je pre ove utakmice imao samo jedan osvojeni pa iz tog razloga više prostora za kalkulacije nisu imali. Utakmica nije mogla bolje da počne za ”žute”. Martinović je poslao centaršut u kazneni prostor, lopta je dugo putovala i stigla pravo na glavu centarforu Žeželj Lazaru koji je lobovao Petrovića za 1:0 u prvom minutu utakmice. Mogla je domaća ekipa da poveća prednost, rezervista Subotić probio je po desnoj strani i školskim dodavanjem na drugoj stativi pronašao Đukanovića koji nije uspeo da sprovede loptu u gol, a iz popravnog to nije uspeo ni Žeželj. Strašan solo prodor Kosjer Stefana, sa dva driblinga podigao je publiku na noge i izbacio dva defanzivca a zatim je proigrao Subotina na drugoj stativi, ni ovaj zicer u gol nisu pretvorili fudbaleri ”Omladinca”. Usledila je kazna, gosti iz Futoga su praktično iz prve prilike stigli do poravnanja. U 42. minutu, Martić je poslao nešto jaču loptu do Vukovića, a ovaj je uspeo da je ukroti i pošalje iza leđa Munjaša. U poslednjem napadu u kaznenom prostoru sa leđa je povučen Žeželj, glavni arbitar Subašić Milorad bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Precizan sa bele tačke bio je Đukanović, 2:1 u 45. minutu.

Na početku drugog poluvremena Futožani ponovo dolaze do poravnanja. Sakač je napravio prostor i uputio snažan udarac koji je uspeo da zaustavi Munjaš, međutim, lopta se odbila do Samardžije koji pogađa za 2:2. Golu je kumovala loša rekacija odbrane ”Omladinca”. Nakon primljenog gola, domaćin je ponovo počeo da igra. Igrao se 62. minut kada je postignut novi pogodak. Žeželj je ušao u kazneni prostor, varkom iz težišta izbacio dva igrača i slabašnim udarcem savladao nespretnog čuvara mreže Petrovića za 3:2. Sedam minuta kasnije Žeželj postiže svoj het-trik, snajpersko dodavanje Martinovića i laserski precizan udarac centarfora u suprotni ugao gola za 4:2! Gosti su pokušali da uzvrate preko kapitena Čepića, njegov šut otišao je pravo u čuvara mreže. I nakon kornera gosti su mogli do smanjenja rezultata, lopta je preletela sve i na drugoj stativi stigla do Jazića, vratio ju je na peterac a za sekundu je zakasnio Samardžija. Sakač je takođe probao uputivši udarac sa veće distance, Munjaš je uspešno intervenisao. U nadoknadi vremena na ivici kaznenog prostora rukama je oboren Čepić, a glavni arbitar ovog puta dosuđuje penal za goste. Odgovornost je preuzeo strelac prvog gola Vuković Sava, i ovog puta bio je precizan. Premalo vremena je ostalo za novu promenu rezultata, na kraju 4:3 za domaćina.

Prva trojka za fudbalere ”Omladinca” koja ih vraća u igru u grčevitoj borbi za opstanak. Gosti iz Futoga su u rezultatskoj krizi, pretrpeli su još jedan poraz ali imaće priliku da u poslednje dve utakmice potraže nove bodove.