Hrvatska izbacila Brazil, Argentina ide dalje nakon drame! Imaćemo spektakl u polufinalu! (VIDEO)

Katar 2022
Svetsko prvenstvo 2022

Danas su odigrana prva dva duela četvrtfinalnih utakmica a dalje su prošli Hrvatska i Argentina!

Hrvatska 1-1 (4:2p) Brazil

Fudbaleri Hrvatske su napravili svetsku senzaciju i posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali prvog favorita za svetsku titulu Brazil – 4:2 na penale, 1:1. 0:0. Šokantna utakmica u Dohi završena je velikim trijumfom svetskog vicešampiona Hrvatske! Brazil je do tri minuta pre kraja meča imao pobedu u rukama, ali je onda Petković iz prvog šta na gol pogodio za Hrvate. Lopta je na putu do mreže zakačila Markinjosa, promenila pravac i Alison nije mogao ništa da učini!

Strelac gola za Brazil bio je Nejmar u poslednjem minutu prvog produžetka, da bi izjednačenje Hrvatskoj doneo Bruno Petković golom u 12. minutu drugog produžetka.

Sigurni izvodjači penala za Hrvatsku bili su Nikola Vlašić, Lovro Majer, Luka Modrić i Mislav Oršić, dok su kod Brazila strelci sa “bele tačke” bili Kazemiro i Pedro, Livaković je odbranio penal Rodrifu, a tragičar je Markinjos, koji je pogodio stativu.

Argentina 2-2 (4:3p) Holandija

Fudbaleri Argentine savladali su Holandiju u utakmici četvrtfinala Svetskog prvenstva nakon penala rezultatom 2:2 (4:3). Golove za Argentinu postigli su Molina u 35 i Mesi u 73 minutu iz penala , a oba gola za za Holandiju postigao je Veghorst u 83 minutu i desetom minutu nadoknade vremena.

U produžetku nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gde je zablistao golman Emilijano Martinez koji je fantastično skinuo dva penala i doneo pobedu Argentini.

Argentina će u polufinalu sastati sa Hrvatskom koja je ranije savladala Brazil posle penala.

Meč je na programu u utorak u 20 časova.