IZNENAĐENJE U PETROVARADINU! ”Plavima” pripao komšijski derbi, MUDRIĆ NE PRAŠTA! Bukovčani nezadovoljni suđenjem (FOTO, VIDEO)

Petrovaradin
Petrovaradin 2-1 Fr. partizan

U nedelju je u Petrovaradinu odigrana utakmica 8. kola Prve novosadske lige između domaćeg ”Petrovaradina” i ”Fruškogorskog partizana” iz Bukovca.

Ekipa ”Fruškogorskog partizana” pretrpela je još jedan ovosezosnki poraz na gostujućem terenu, ovog puta poraženi su u Petrovaradinu od istoimene ekipe. S druge strane, ovo je prva pobeda ”plavih” na svom terenu, i to pobeda protiv jednog od kandidata za najviši plasman. Na blatnjavom terenu bolje su se snašli domaći, koji su bili bolji rival u prvom poluvremenu, a pravo je čudo da se mreža zatresla samo jednom. Prvu šansu je stvorio Mudrić, šut je otišao daleko iznad gola. Igrao se deseti minut kada su domaći došli do prednosti, odlično izveden korner pravo na usamljenog Vasića na drugoj stativi koji se samo poklonio i sproverio loptu u gol za 1:0. Gosti su brzo uzvratili a udarac je uputio Babić, pogodio je samo okvir gola, zatresla se prečka. Par minuta kasnije pokušao je i Jevtić, šutirao je pored gola. Usledio je period apsolutne dominacije ekipe ”Petrovaradina”. U 27. minutu Mudrić je odličnim pasom u prostor sa golom spojio Sladojevića koji je izašao sam pred golmana i uputio traljav udarac. Sedam minuta kasnije još bolja šansa za Sladojevića, ponovo školsko dodavnje Mudrića, Sladojeviću ni to nije bilo dovoljno uputivši udarac pravo u čuvara mreže. Na isteku 45. minuta domaćin je mogao sa većim kapitalom na pauzu, ali i ovog puta Sladojević je imao više nego odličnu šansu, udarac je otiša pored gola.

Prvi deo drugog dela igre pripao je gostima. Centarfor Jevtić u 47. minutu vratio je ”Fruškogorski partizan” u igru. Dević je ubacio iz kornera a let lopte odlično je ispratio Jevtić kojem nije bilo teško da sa dva metra pogodi gol. Minut kasnije Babić Marko šalje loptu u prostor do Vladimira Devića, golman ”Petrovaradina” Zeljko Smiljan izvan kaznenog prostora rukom zaustavlja loptu. Tražili su gosti direktan crveni karton, međutim Akin Filip pokazuje žuti karton. Iz slobodnog udarca probao je Dević, fantastično je šutirao, siguran pogodak sa gol linije izuvkao je Smiljan. Rezervista ”Fruškogorskog partizana” Strahinja Čergić nakon samo 16 minuta provedenih u igri zaradio je dva žuta kartona, pa su gosti ostali sa igračem manje. Uspeli su domaći da se odbrane i još jednom kazne goste. U 72. minutu, Pavkov je izveo prekid a loptu na prvoj stativi ispratio je Mudrić Nikola, glavom je usmerio loptu u gol i zatresao mrežu za 2:1. Bukovčani nisu imali više snage za povratak. Napadač domaćih Stefanović mogao je u dva navrata da poveća prednost.

Kapitalna pobeda izabranika Pejović Labuda, sa novom pobedom došli su do desetog boda. Gosti iz Bukovca imaju popravni narednog vikenda, kada u svojoj neosvojivoj tvrđavi dočekuju lidera na tabeli ”Jugović” iz Kaća.

Sudijska trojka: Akin Filip, Tepić Stefan i Kresić Dejan

Delegat utakmice: Đurđević Stevan

Petrovaradin: Zeljko, Gardinovački (od 64. Kokanović), Knežević, Knežić, Stanišić, Vasić, Sladojević (od 68. Erceg), Pavkov, Mudrić, Popović (od 64. Surdučki), Stefanović (od 82. Komazec).

Fr. partizan: Georgijević, Dević, Antonić, Klincov, Babić, Dević V, Dulić, Jevtić (od 80. Makivić), Kantar, Misini (od 46. Čergić), Tomljanović (od 80. Podraščanin).