JOŠ JEDAN BREJK FRUŠKOGORCA: Neizvesnu utakmicu gosti rešili u finišu! Domaćin imao svoje šanse (FOTO ; VIDEO)

Bačka Fruškogorac

U okviru 10. kola Prve novosadske lige u Begeču su se sastali ”Bačka” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Bačka (B) 0-3 Fruškogorac

Iako rezultat deluje ubedljivo, stvari na terenu se nisu odvijale baš u korist gostiju sve do pred kraj utakmice. Ipak, fizička sprema je i u ovoj utakmici došla do izraža pa su gosti iz Kamenice upisali sedmu ovosezonsku pobedu i zadržali se na drugoj poziciji na tabeli.

Prvu šansu na utakmici stvorio je domaćin. Loptu iza leđa odbrane nije iskoristio Panić, šutirao je zamalo preko gola. Gosti tek nakon deset minuta počinju da igraju. Prvu šansu stvorili su nakon šuta Dragojlovića, ali je i njegov udarac otišao preko gola. U 24. minutu ”Fruškogorac” dolazi do prednosti. Tucakov je slabijom levom nogom centrirao a loša reakcija veziste ”Bačke” kumovala je golu. Aleksa Stajić je lukavo ispratio čitav napad i vrhom kopačke preusmerio loptu u mrežu gola za 0:1. Usledio je period dominacije belo-zelenih. U par navrata mogli su da povise prednost ali Malešević u dva navrata nije bio skoncentrisan u završnici.

Na početku drugog poluvremena gosti su imali šansu da praktično reše pitanje pobednika ali odličnu akciju i proigravanje petom kapiten Dragojlović nije krunisao golom. Na poluvremenu u ekipi ”Bačke” u igru je ušao mladi brzonogi Pavlov koji je u 55. minutu prvi put pripretio ali je Rankov uspeo da zaustavi udarac. Par minuta kasnije Pavlov je još jednom umakao odbrani, međutim, i ovog puta Rankov je odbranio udarac i sačuvao prednost svoje ekipe. Usledio je pad ritma utakmice i rovovske borbe na sredini terena. Ekipa ”Fruškogorca” je pokušavala da dođe do gola i privede kraj utakmice na miran način, a to im je pošlo za rukom tek u 88. minutu. Lukavo dodavanje Radakovića u gol je pretvorio Aleksa Stajić. Ovo je bio njegov drugi gol na utakmici. Tačku na utakmicu postavio je Mirko Popadić u 90. minutu. Centarfor Ćurko je fantastičnim dodavanjem pronašao iskusnog vezistu koji je udarcem iz prve primorao Lošića da treći put na utakmici vadi loptu iz mreže.

Vredna pobeda za goste koji nakon deset kola drže poziciju broj dva. Imaju dva boda manje od lidera i bod više od trećeplasiranog ”Siriga”. Ekipa ”Bačke” upisala je osmi ovosezonski poraz a u narednom kolu očekuje ih teško gostovanje u Bukovcu.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Kaplijev Petar i Milutinović Mladen

Delegat utakmice: Čokanica Srđan

Bačka (B): Lošić, Dudić )od 63. Kuriš), Pavlov, Marković M, Marković D, Gavranić, Panić, Papić (od 79. Viši), Grlica (od 46. Pavlov), Mrvičin, Popović.

Fruškogorac: Rankov, Paunić (od 72. Perović), Petrović, Andriga, Tucakov (od 56. Krpović), Glišić, Stajić, Dragojlović (od 63. Pavlović), Radaković, Popadić, Malešević (od 63. Ćurko).