KAĆANI BEZ GREŠKE! Fudbaleri Jugovića pred punim tribinama preskočili prvu ”minu” (FOTO, VIDEO)

Jugović Kać
Jugović 2-0 Bačka 1923

Fudbaleri ”Jugovića” iz Kaća i ”Bačke 1923” iz Đurđeva odigrali su juče derbi 6. kola Prve novosadske lige.

OFK Jugović 2-0 Bačka 1923

Domaći fudbaleri ”Jugovića” upisali su šestu pobedu u nizu, ovog puta nadigrali su goste iz Đurđeva. U uvodnim minutima gostujuća ekipa imala je loptu u nogama, međutim, prva oduzeta lopta na centru terena i fantastična dubinska lopta Nikolića kumovala je golu Risa. Izašao je sam pred golmana i rutinskim udarcem uz stativu zatresao mrežu za 1:0, igrao se sedmi minut utakmice. Gosti su vrlo brzo stvorili dve odlične šanse i prava je sreća što se mreža domaćina nije zatresla. Prvo je Maksimović Stefan izašao jedan na jedan sa čuvarom mreže Srdanovićem koji je izašao kao pobednik, da bi pet minuta kasnije Trivunović Dejan ispalio strahovit udarac sa ivice kaznenog. Lopta je prohujala pored stative. Probudio se domaćin, pa je u 35. minutu nakon gužve u kaznenom prostoru defanzivac ”plavih” Vuletić zatresao prečku.

U drugom poluvremena fudbaleri ”Jugovića” krenuli su nešto agresivnije u prvih desetak minuta, hteli su da što pre slome protivnika. Odbrana Bačke je izdržala pritisak i prebacila težište igre na protivničku polovinu. Usledio je period igre u kojoj su dominirali gosti iz Đurđeva. Najbolju šansu na utakmici i pogodak koji bi sigurno promenio tok utakmice promašio je Trivunović Dejan. Ćirin je probio po levoj strani i vratio loptu u srce kaznenog, a napadač ”Bačke” prebacio je gol. U 85. minutu još jedna odlična šansa za ”crvene”. Ovog puta šutirao je levi bek Ćirin, a golman ”Jugovića” dobro se pomučio da zaustavi udarac. A onda dolazimo do nadoknade vremena. Potkonjak krade loptu i šalje dubinsku loptu za rezervistu Kasapovića koji u punom trku izlazi pred golmana i lepim udarcem pogađa za 2:0 u 92. minutu utakmice, za veliko slavlje domaćih pristalica i igrača.

Četa Trninić Milana jedina je ekipa sa maksimalnim učinkom, šest pobeda iz šest utakmica. Ovom pobedom pobegli su prvom pratiocu na četiri boda.