KAĆANI PALI NA NAJLONU! Gol Stankovića za prvi poraz Jugovića! Zvezda se vratila u trku (VIDEO; FOTO)

Crvena Zvezda Jugović
Crvena Zvezda 1-0 Jugović

Fudbaleri Crvene Zvezde sa ”najlona” uspeli su da prekinu Kaćanima niz od šest pobeda i zadaju im prvi ovosezonski poraz.

Crvena Zvezda 1-0 OFK Jugović

U okviru 7. kola Prve novosadske lige u Novom Sadu sastali su se ”Crvena Zvezda” i ”OFK Jugović” iz Kaća. Kaćani su sa serijom od šest pobeda i sa maksimalnim učinkom došli po nastavak niza, međutim, to im nije pošlo za rukom. Loša reakcija odbrane i odlično snalaženje napadača domaćih Stanković Nemanje kumovalo je golu. Uspeo je Stanković da izađe sam pred golmana i rutinskim udarcem u bliži ugao zatrese mrežu za 1:0. Igrao se četvrti minut utakmice. Gosti su pokušali vrlo brzo da uzvrate, mlađani Kasapović umakao je odbrani domaćih i uputivši poprečni pas na peterac pronalazi Nikolića koji pogađa samo prečku. Pokušavali su gosti da priprete udarcima sa distance, ali domaći čuvar mreže Popin bio je na visini zadatka. To je bilo sve od uzbuđenja u prvom delu utakmice.

Uvodni deo drugog poluvremena pripao je ”Zvezdi”. Mogao je domaćin da reši pitanje pobednika mnogo ranije. Prvo je strelac jedinog gola Stanković u dva navrata probao iz slobodnog udarca, oba puta vrhom prstiju intervenisao je Srdanović, da bi na isteku 60. minuta lopta pala u srce kaznenog prostora a Marković Darko nepreciznim šutem ostavio goste u igri. Povreda veznog igrača Maljurića uticala je da ”Jugović” prenese težište igre na protivničku polovinu i krene da steže obruč oko gola Popina. Probao je rezervista Puzić da donese izjednačenje, u poslednji čas ispred gola isprečio se Radulović. Pokušavali su i kapiten Nikolić ,napadač Ris, ali lopta nije htela u gol. Mogao je Stojanović Goran na isteku devedestog minuta da stavi tačku na ovu utakmicu, udarac je zaustavio defanzivac Potkonjak.

Na kraju, ispostavilo se da je gol Stankovića iz četvrtog minuta bio dovoljan da se sruši lider na tabeli. Kaćani će bez obzira na ovaj poraz ostati na vrhu lestivce, jer su pre ovog kola imali četiri boda više od prvog pratioca.