KAO DA SE IGRAO BARAŽ! Podela bodova: Gosti zadovoljniji bodom, domaćin i dalje u igri! Skoro 500 gledalaca na prazniku fudbala (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac TSK

Derbi 16. kola Prve novosadske lige odigran je u Sremskoj Kamenici, a sastali su se ”Fruškogorac” i ”TSK” iz Temerina.

Fruškogorac 1-1 TSK

Duel prvoplasiranog ”TSK”-a i četvrtoplasiranog ”Fruškogorca” privukao je veliku pažnju. Utakmice je više delovala na ”baraž” za popunu Vojvođanske lige Jug, nego na duel dve ekipe koje pretenduju za najviši plasman. Krcate tribine i dobro popunjeni kej u Sremskoj Kamenici sa oko pet stotina gledalaca pokazali su da niželigaški fudbal i dalje privlači publiku, kao i da su se mnogi uželeli fudbala tokom zimske pauze.

Fruškogorac
Krcate tribine u Sremskoj Kamenici

Od samog starta utakmice domaćin je krenuo napadački, jer su mu matematički tri boda mnogo više značila. Već u osmom minutu utakmice Radaković je pobegao po desnoj strani i uputio udarac ka golu Vojvodića, iskusni čuvar mreže uspeo je da zaustavi udarac. Domaćin je mogao do prednosti u 10. minutu utakmice. Mladen Glišić lukavim udarcem zatresao je stativu. Golman je bio savladan, a veliki broj gledalaca već je video loptu u mreži. Ipak, odbila se u polje za igru. Gosti u 13. minutu dolaze do prednosti nakon prekida. Pupovac je izveo i poslao visoku loptu na peterac gde je najviši u skoku bio Duško Radičić koji je samo ćušnuo loptu preko Rankova za 0:1! Domaćin nakon primljenog gola nije stao, već je još agresivnije krenuo u napad. Nije dugo trajala radost gostujućih pristalica, jer ”Fruškogorac” do gola došao u 25. minutu. Dragojlović je izveo korner a Branislav Tucakov je nebeskim skokom matirao Vojvodića za erupciju na tribinama stadiona. Do kraja prvog dela igre domaćin je imao još jednu priliku iz slobodnog udarca. Kapiten ”zelenih” Dragojlović nezgodnim udarcem pokušao je da zatrese mrežu, međutim, još jednom na pravu mestu Dragan Vojvodić.

U drugom poluvremenu malo je opao ritam utakmice. Nije bilo više izglednih šansi za gol, a vodila se žestoka borba na sredini terena sa pregršt faulova. Gosti nisu uspevali da pronađu pravi put do gola, ostali su bez šuta u okvir gola u drugom delu igre. Ni domaćin nije baš blistao, ali je ipak uspevao da za nijansu bude opasniji. Najbolju šansu je imao Nikola Sapundžić. Begović je poslao centaršut u kazneni prostor a napadač je glavom šutirao. I ovaj udarac zaustavio je golman ”TSK”-a. U 85. minutu Glišić je lepo uposlio rezervistu Ćirića, ali ga je izblokirao defanzivac Radičić. Kraj utakmice obeležio je crveni karton za kapitena domaće ekipe Dragojlovića nakon što je udario kapitena protivničke ekipe Pašku. Veći incident sprečili su igrači oba tabora.

Na kraju podela bodova. Gosti zadovoljniji bodom, ipak su izbegli poraz, dok sa druge strane domaća ekipa ”Fruškogorca” propustila je šansu da se još više približi vrhu, ali i dalje su igri. Ovim rezultatom, najviše je profitirao ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca koji je sada prišao lideru na dva boda.

Sudijska trojka: Kaplijev Petar, Štumpf Željko i Grujić Marko

Delegat utakmice: Đurović Vlatko