Po proračunu veštačke inteligencije, srpski sportisti će biti manje uspešni nego u Tokiju pre tri godine.
Olimpijske igre u Parizu biće još jedan veliki izazov za srpski sport, a delegacija u glavnom gradu Francuske pokušaće da nadmaši onu koja je postigla istorijske rezultate pre tri godine u Tokiju. Srbija je na Olimpijskim igrama u Japanu osvojila devet medalja i sada će se naši omiljeni sportisti boriti da to nadmaše.
Ako je verovati veštačkoj itneligenciji, u tome nećemo uspeti. Sajt “Sports Ilustrejted” pokušao je da napravi proračun o raspodeli medalja na Olimpijskim igrama u Parizu i veštačka inteligencija im je otkrila da će srpski sportisti osvojiti ukupno sedam medalja. To nije loš učinak, ali jasno je da želimo više – pre svega jer Novaka Đokovića ne vide na pobedničkom postolju.
Bez medalja bi ostali odbojkaši, košarkašice, atletičari, bokseri, džudisti, plivači i brojni drugi predstavnici Srbije na najvećoj svetskoj smotri sporta. Da li će biti baš tako?
Predviđanje veštačke inteligencije:
- Zlatna medalja odbojkašica
- Zlatna medalja basketaša
- Zlatna medalja Stevana Mićića u rvanju slobodnim stilom
- Srebrna medalja košarkaša
- Srebrna medalja vaterpolista
- Srebrna medalja Zorane Arunović
- Bronzana medalja Mateu Nemešu u rvanju grčko-rimskim stilom
Teško je očekivati da veštačka inteligencija bude potpuno u pravu, jer se već na spisku Srbije vide pojedine anomalije. Recimo, među osvajače medalje stavljena je vaterpolo reprezentacija koja brani zlata sa prethodna dva turnira, ali i ne spada u najuži krug kandidata za osvajanje odličja ovom prilikom.
Takođe, na spisku nema najboljeg tenisera svih vremena Novaka Đokovića. Po veštačkoj itneligenciji zlato će osvojiti Karlos Alkaraz, srebro Janik Siner, a bronzu Aleksandar Zverev. Nije Novak u tako lošoj formi da iz borbe za medalju bude otpisan i pre početka turnira.
Među osvajačima odličja nema ni srpskih atletičarki. Ivana Španović želi da se medaljom oprosti od profesionalnog sporta, a talentovane Angelina Topić i Adriana Vilagoš pokušaće da naprave senzaciju i već na početku svojih seniorskih karijere pokažu čitavom svetu da su u samom svetskom vrhu. Veštačka inteligencija ni njih ne vidi kao šampione na ovom takmičenju.
Navijači u Srbiji imaće još mnogo aduta, pre svega u borilačkim sportovima, a brojni tim (112 takmičara) biće nam veliki adut. Tim Srbije u Parizu brojniji je nego onaj u Tokiju za čak 26 takmičara, a tada svo osvojili devet medalja i to nam je do sada najbolji rezultat na Olimpijskim igrama od raspada Jugoslavije.
mondo.rs