KOVILJ PRVI PROŠAO KROZ CILJ: Pobeda u derbiju za VRH tabele! Bukovčani NISU uspeli da zaustave lidera (FOTO ; VIDEO)

Šajkaš 1908 Fruškogorski partizan

U okviru 15. kola Prve novosadske lige u Kovilju su se sastale dve ekipe iz vrha, domaći ”Šajkaš 1908” i ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca.

Šajkaš 1908 3-0 Fruškogorski partizan

Derbi za vrh pripao je domaćinu koji je ovu polusezonu završio bez poraza! Drugoplasirana ekipa iz Bukovca nije uspela da nametne svoj ritam i na kraju su poraženi od direktnog konkuretna za najviši plasman. Koviljčani su ovu polusezonu završili kao prvi a imaju tri boda više u odnosu na prvog pratioca, ekipu ”OFK Siriga”.

Od starta utakmice domaćin je krenuo agresivno a već u desetom minutu mogli su do rane prednosti ali je Veselinović zakomplikovao završnicu. Deluje da je imao bolja rešenja. Gosti su mogli da kazne promašaj domaćina. Poznanović je ukrao loptu zadnjoj liniji izašao sam pred čuvara mreže Martinovića, ali je njegov udarac otišao preko gola. Drugi deo prvog poluvremena pripao je domaćima. Mladi Savić je u dva navrata imao odličnu šansu za postizanje gola nakon odličnih centaršuteva Kotuljač Mirosalva. Prvi udarac pogodio je spoljni deo mreže a drugi je zaustavio čuvar mreže Lalić. Ipak, domaćin nije uspeo da sačuva svoju mrežu do kraja prvog dela. Slobodan udarac u 43. minutu domaćin je krunisao golom. Moravac je uputio centaršut, Stevan Veselinović glavom sa druge stative šalje loptu u dalji ugao a Milan Maljurić vrhom kopačke potvrđuje pogodak za 1:0.

Na početku drugog dela odlična šansa za domaće, ali nakon kornera udarac je otišao preko gola. Rovovska borba na sredini terana vodila se skoro čitavo drugo poluvreme a Dejan Savić je u 71. minutu pogodkom probudio još jednom domaće pristalice. Odličan napad i odlično dodavanje Veselinovića, u gol je pretvorio mladi Savić postigavši pogodak za 2:0. Za goste je probao Dević nakon slobodnog udarca, ali je Martinović vrhom prstiju skrenuo loptu u korner. Sve dileme na utakmici otklonio je Ranko Moravac. Udarac Nikolaša sa velike distance zaustavio je Lalić, ali lopta se odbija do iskusnog centarfora koji rutinski šalje loptu u mrežu za konačnih 3:0 u 80. minutu utakmice. Mogla je ekipa iz Bukovca da dođe do utešnog gola, ali Jevtić nije najbolje zahvatio loptu.

Na kraju, vredna pobeda za ”Šajkaš 1908” koji je trenutno usamljen na vrhu sa osvojenih 39 bodova, a prolećnu trku dočekaće kao jesenji šampioni. Bukovčani su upisali drugi ovosezonski poraz, a ovu polusezonu završavaju na poziciji broj četiri sa 33 osvojena boda.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Milovanović Radenko i Milutinović Mladen

Delegat utakmice: Ćulum Jovan

Šajkaš 1908: Martinović, Gojkov, Alempić, Zaov, Maljurić (od 80. Karas), Kotuljač, Savić (od 75. Stanković), Veselinović, Nikolaš, Moravac, Živanov (od 67. Marcikić).

Fruškogorski partizan: Lalić, Dević, Antonić, Dević V, Dulić (od 80. Jevtić), Jovetić (od 55. Srdanović), Poznanović, Paprić, Gadžić, Tomljanović (od 67. Klincov), Malinović.