KOVILJČANI NE DAJU VRH: Sirižane skupo koštale greške! Moravac ne prašta (FOTO ; VIDEO)

Šajkaš Sirig

U okviru 8. kola Prve novosadske lige u Kaću se odigrao derbi dosadašnjeg dela prvenstva a ”Šajkaš 1908” je dočekao ”OFK Sirig”iz Siriga.

Šajkaš 1908 2-0 OFK Sirig

Obe ekipe su pre ovog duela imale isti broj bodova i delile vrh tabele. Bez poraza u prvih sedam kola, ali za nekoga je morao biti kraj serije. Iako utakmica nije bila baš lepa za gledanje, mnogobrojna publika mogla je da vidi dva pogodka domaće ekipe koja su bila više nego dovoljna da ekipa ”Šajkaša 1908” ponovo ostane usamljena na vrhu nakon osam odigranih kola.

Lavovska borba na sredini terena vodila se od samog početka. I jedni i drugi su čekali greške protivnika kako bi ugrozili gol. Prvo uzbuđenje bilo je u 31. minutu kada su gosti mogli da povedu. Bogojević je poslao fantastičnu loptu u prostor za Polića koji je izašao sam pred Martinovića ali je njegov udarac otišao pored stative. Već narednog minuta usledila je kazna na drugoj strani. Savić se izborio za loptu i uz dosta muke vratio povratnu do Moravac Ranka koji je udarcem iz prve prevario istrčalog Šovljanskog i postigao pogodak za 1:0! Tu je bio kraj uzbuđenjima što se tiče prvog poluvremena.

U drugi deo igre bolje je ušao domaćin. Od početka su krenuli napadački. Udarac sa distance oprobao je Nikolaš, ali je lopta otišla preko prečke. Raspoloženi čuvar mreže ”Siriga” Šovljanski uspevao je u nekoliko navrata da pravovremenim istrčavanjem pokupi lopte koje su završavale iza leđa odbrane. Sebičnost mladog Savića, koštala je crno-bele povećanja prednosti sredinom drugog dela. Traljavo je šutirao iz nemoguće situacije. Imali su i domaći sreće par minuta kasnije. Nešto lošiju reakciju Martinovića nije kaznio kapiten ”Siriga” Kosić. Okrenut leđima šutirao je daleko od gola. A onda 83. minut, ponovo konfuzija u odbrani plavih i novi pogodak Moravca. Iskusni napadač ukrao je loptu zadnjoj liniji i rutinski šutirao pored golmana za konačnih 2:0. Isti igrač mogao je da upiše i het-trik, ali lopta je prošla pored stative u 87. minutu.

Važna pobeda za ekipu ”Šajkaša 1908” koja je ponovo usamljena na vrhu sa 24 osvojena boda. Sirižani su pretrpeli prvi ovosezonski poraz pa se sada nalaze na poziciji broj tri. Mnogobrojna publika ulepšala je čitav događaj.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Jovanović Zoran

Šajkaš 1908: Martinović, Gojkov, Kotuljač, Alempić, Zaov, Maljurić (od 69. Stanković), Savić, Marcikić (od 69. Karas), Veselinović, Nikolaš, Moravac (od 89. Milanović).

OFK Sirig: Šovljanski, Rajačić (od 46. Brežnjak), Kosić, Petrović, Ivanović (od 81. Narančić), Bogojević (od 59. Grujičić), Mijić, Polić, Grgić )(od 46. Vukelja), Prodanov, Tatić.