LIDER IZ KOVILJA NASTAVIO GDE JE STAO: Zvezda nije izdržala u drugom poluvremenu, Letić probio bedem! (FOTO; VIDEO)

Kovilj

Nakon dugačke zimske pauze, nastavila se Prva novosadska liga a u okviru 16. kola u Kovilju su se sastali lider na tabeli ”Šajkaš 1908” i ”Crvena Zvezda” iz Novog Sada.

Šajkaš 1908 4-1 Crvena Zvezda

Iako je po mnogima domaći ”Šajkaš” bio apsolutni favorit, nakon prvih 45 minuta situacija na terenu nije tako ukazivala. Gosti iz Novog Sada bili su krupan zalogaj, znali su od samog starta šta rade a moramo priznati, dobro su namučili domaćina.

Gosti su već na početku ostali bez motora u ekipi, u osmom minutu utakmice povredio se Mijić pa je trener ”Zvezde” Orlović Vasa morao da izvrši prinudnu izmenu. U prvom poluvrmenu vodila se žestoka borba na sredini terena a blagu terensku inicijativu imao je domaćin. Ipak, i pored inicijative nisu stvorili izglednu šansu za gol u prvih 45 minuta. Novosadska ”Crvena Zvezda” organizovano se branila, od starta su igrali sa pet defanzivaca a svoj zacrtani cilj uspeli su da ostvare u prvom poluvremenu.

Na početku drugog dela, gosti su mogli da šokiraju domaćina. Dugačku loptu nije stigao Srdanović, ali je udarac uspeo da uputi Muratović. Čuvar mreže Martinović uspeo je da zaustavi šut. Najbolju šansu za domaće imao je Moravac, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola. U 63. minutu nakon lošeg dodavanja Muratovića na polovini terena usledio je brz kontranapad, a odlično dodavanje u prostor ispratio je napadač crno-belih Jovan Letić koji je izašao kao pobednik u duelu sa čuvarom mreže. Pao je domaćinu kamen sa srca, jer su uspeli da dođu do gola, 1:0! Tri minuta kasnije domaćin povećava prednost. Fantastični solo prodor Moravca ispratio je Lazar Marcikić koji je samo prosledio loptu u gol za 2:0 u 66. minutu utakmice. Igrao se 76. minut kada je u kaznenom prostoru domaćin oboren Todor Marić. Isti igrač je minut kasnije izveo kazneni udarac i savladao Martinovića za  2:1. Bio je to tračak nade za goste da možda mogu do pozitivnog rezultata. Ipak, tri minuta kasnije otklonjena je svaka dilema. Perfektan centaršut Živanova u gol je pretvorio Jovan Letić postigavši svoj drugi gol na utakmici. U 84. minutu postavljen je konačan rezultat utakmice. Igračev je izveo kornera a na peterac je utrčao Gojkov Nedeljko koji je unutrašnjim delom stopala poslao loptu u dalji ugao gola za konačnih 4:1.

Iako u prvih 45. minuta domaćin nije bio na svom nivou, slika iz drugog poluvremena potvrđuje da se zasluženo nalaze u vrhu tabele. Gosti su pokazali zube, i pitanje je u kom bi pravcu otišla utakmica da se vezista i kapiten ekipe Mijić nije povredio na samom početku.

Sudijska trojka: Filip Akin, Mladen Milutinović i Stefan Radić.

Delegat utakmice: Vladimir Đurović.

Šajkaš 1908

Šajkaš 1908: Martinović, Karas, Pavkov, Gojkov, Savić (od 62. Živanov), Kulpinac, Kotuljač (od 71. Stanković), Marcikić (od 83. Igračev), Letić, Nikolaš i Moravac.

Crvena Zvezda Novi Sad

Crvena Zvezda: Vukotić, Tatić, Dušanić, Reljić, Mijić, Vukelja, Mijić P (od 8. Bajić (od 85. Putnik)), Panović, Marić, Muratović (od 64. Lučić (od 77. Amidžić)), Srdanović (od 64. Šašić).