LUDNICA U FUTOGU: Domaćina sekunde delile od velike pobede! MAKAZICE Stevanovskog! Pogodak TUCAKOVA za spas! (FOTO ; VIDEO)

OFK Futog - Fruškogorac

U okviru vanrednog 26. kola Prve novosadske lige u sredu su se u Futogu sastali domaći ”OFK Futog” i trećeplaisrani ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice a gosti su u poslednjoj sekundi izbegli brodolom.

OFK Futog 3-3 Fruškogorac

Znalo se da će gosti iz Sremske Kamenice teško doći do sva tri boda u Futogu, jer su u Futogu  padale i ostale ekipa iz vrha tabele. Tradicionalno uvek teško gostovanje, i ovoga puta bila je u neku ruku kamen spoticanja za fudbalere ”Fruškogorca” koji su ipak u poslednjoj sekundi izvukli bod i ostali u trci za drugo mesto koje vodi u baraž.

Od samog starta utakmice videlo se da će biti malo fudbala, a mnogo prekida i tenzije. U prvih deset minuta utakmice nije viđeno apsolutno ništa. Gosti su gurali loptu dok je domaćin mudro stao na svoju polovinu i vrebao svoju priliku. Ipak, gosti iz Sremske Kamenice su došli do prednosti nakon fantastičnog šuta Filipa Požareva u 12. minutu utakmice. Lopta je bežala sa ruke Ivaniševiću i završila u maloj mreži. Stao je ”Fruškogorac” nakon postignutog gola što je domaćin iskoristio da stvori par šansi. U 37. minutu utakmice nakon loše reakcije odbrane, kapiten domaćih Čepić šalje odličnu loptu kroz srce peterca gde na drugoj statitiv ostaje usamljeni Rajko Jazić kojem nije bilo teško da sa svega par metara donese izjednačenje. Ipak, pet minuta kasnije gosti dolaze do nove prednosti sa kojom odlaze na pauzu. Odbijenu loptu nakon prekida pokupio je udarcem iz prve Nikola Lakić koji je fantastičnim udarcem savladao zaklonjenog čuvara mreže Ivaniševića.

Domaćin je bolje ušao u drugo poluvreme. Od starta su krenuli agresivno da nadoknade rezultatski zaostatak. Već u 50. minutu Trifunović je zatresao stativu, a nekoliko sekudni kasnije i Sakaču je malo falilo da glavom donese novo poravnanje. Ipak, nakon kornera ”OFK Futog” dolazi do izjednačenja i to na spektakularan način. Gol za izjednačenje postigao je Lazar Stevanovski koji je popularnim ”makazicama” iz srca kaznenog prostora savladao Rankova za 2:2 u 51. minutu utakmice. Već u sledećem napadu, gosti su ponovo mogli do prednosti ali Radaković nije iskoristio situaciju jedan na jedan. Usledio je period igre koji je pripao domaćinu, a fantastična reakcija golmana Rankova bila je jedini ”krivac” što Stevanovski nije u 70. minutu doneo preokret. Sa druge strane, čuvar mreže Ivanišević spasao je svoju ekipu novog zaostatka. U istom napadu odbranio je šuteve Požareva, Popadića i Ćurka. Nakon kornera koji je usledio i udarac Tucakova pukom srećom nije završio u mreži. Nakon svega, domaćin u 87. minutu dolazi do preokreta i prednosti. Nakon prekida lopta je dugo putovala a Lazar Stamenovski glavom je prebacio istrčalog Rankova za 3:2! Gosti iz Kamenice imali su malo vremena da dođu do gola koji ih ostavlja u trci. A onda po ko zna koji put ove sezone, u nadoknadi vremena vade kestenje iz vatre. Nakon trećeg kornera Branislav Tucakov odlepio se od svog čuvara i glavom zakuvao loptu u mrežu za konačnih 3:3!

Iako ”Fruškogorac” nije došao do pobede, ovaj bod im svakako igra ulogu jer su ostali u trci a nedeljni duel protiv drugog plasiranog ”OFK Siriga” odrediće definitivnu sudbinu ko će kao drugoplasirani ići u baraž ove sezone! Futožani su još jednom pokazali da su na svom terenu nepremostiva prepreka za mnoge ekipe.

Sudijska trojka: Vlajić Nemanja, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Jovanović Zoran

OFK Futog: Ivanišević, Jazić, Medić, Vukanac, Sakač, Martić, Stevanovski, Čepić (od 84. Mrvičin), Trifunović, Šapić (od 73. Radulović), Beronja (od 88. Gemović).

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Mladić (od 46. Popadić), Malešević, Požarev (od 84. Popadić M.), Radaković, Lakić (od 46. Krpović), Kuvekalović (od 70. Ćurko), Ranisavljević, Tucakov, Perović.