MANDIĆ SAČUVAO BOD: Domaćin imao dva gola prednosti, pa prokockao! Podela bodova u Petrovaradinu (FOTO ; VIDEO)

Petrovaradin - Crvena Zvezda

U okviru 22. kola Prve novosadske lige u Petrovaradinu su se sastali ”Petrovaradin” i ”Crvena Zvezda”.

Petrovaradin 2-2 Crvena Zvezda

Iako je domaćin nakon deset minuta igre imao dva gola prednosti, nisu uspeli da upišu pobedu i osvoje sva tri boda. Žilavi gosti su se vratili u igru i nadoknadili dva gola zaostatka, a u poslednjem minutu utakmice mogli su i do preokreta i sva tri boda.

Utakmica nije mogla bolje da počne za domaćina. Dubinska lopa Karanovića, greška štopera i rutinska završnica Marka Stefanovića za 1:0 u drugom minutu utakmice. Već u desetom minutu, domaćin je duplirao prednost. Brz kontranapad povukao je upravo strelac prvog gola Stefanović, servirao je loptu na tacni za Pavlova ali se isprečio štoper ”Zvezde” Vukelja koji je pogodio sopstvenu mrežu. Gosti su imali dva gola zaostatka ali su se već u 25. minutu utakmice vratili u igru. Dubinska lopta Vukelje i pravovremeno utrčavanje Vukašina Tatića koji je prebacio čuvara mreže za 2:1. Mogli su gosti iz Novog Sada brzo do izjednačenja, ali je Marić nakon odlične kombinacije zatresao samo stativu. I nakon kornera gosti su imali šansu, Muratović je glavom šutirao preko gola.

Na početku drugog poluvremna nije bilo većih uzbuđenja, sve do 57. minuta kada je u kaznenom prostoru domaći igrač igrao rukom a glavni arbitar pokazao na belu tačku. Siguran sa bele tačke bio je Dimitrije Devušić. Par minuta kasnije, ”Petrovaradin” je imao odličnu šansu. Stantić je odlčno petom prosledio loptu do Adameka koji je udarcem iz prve gađao dalji ugao, udarc je zaustavio gostujući čuvar mreže Cvetinović. Sa druge strane, Mijić je probao iz prekida ali i domaći čuvar mreže Mandić bio je na visini zadatka. Domaćin je ponovo izveo sličnu , ovog puta završni udarac uputio je Karanović ali njegova lopta je otišla pored gola. Igrao se 93. minut kada su gosti mogli do preokreta i sva tri boda. Nakon centaršuta Roksandić je šutirao glavom, udarac je zaustavio čuvar mreže Mandić, lopta se odbila do Mijića koji takođe šutira ali se još jednom isprečio Mandić koji sa gol linije izbacuje loptu i spasava svoju ekipu poraza.

Na kraju podela bodova u Petrovaradinu. I jedni i drugi imaju za čim da žale. Domaćin je prokockao dva gola prednosti, dok sa druge strane, gosti su mogli do sva tri boda u poslednjem napadu na utakmici.

Sudijska trojka: Marinković Stefan, Kurtiši Denis i Veselinović Nikola.

Delegat utakmice: Žilić Dejan

Petrovaradin: Mandić, Karanović, Berić, Varga, Šimulija (od 69. Radman), Dugonjić (od 59. Adamek), Stantić, Pavlov (od 78. Živković), Miščević, Stefanović i Mudrić.

Crvena Zvezda: Cvetinović, Vučković, Bošnjak (od 46. Mijić), Vukelja, Reljić, Devušić (od 81. Bandić), Mijić, Panović (od 89. Lučić), Muratović (od 62. Roksandić), Tatić i Marić (od 81. Amidžić).