MUNDIJAL 11. DAN! Pobeda Tunisa nad Francuskom nije bila dovoljna, Australija ide dalje! Poljska se provukla, Argentina prva u grupi (VIDEO)

Katar 2022

Jedanaesti dan Svetskog prvenstva doneo nam je četiri uzbudljiva duela. Utakmice C grupe odigrane su u 16 časova dok su utakmice D grupe odigrane od 20 časova.

Tunis 1-0 Francuska

Tunis je došao do istorijske pobede protiv Francuske rezultatom 1:0, ali to im nije bilo dovoljno za plasman u nokaut fazu. Tunisu je prvo poništen gol u 8. minutu zbog ofsajda Gandrija, ali u 58. nije bilo nikakve sumnje. Kazri je napravio slalom kroz odbranu Francuske i preciznim šutem doneo prednost svom timu. Pobeda Tunisa i remi na utakmici Danska – Australija doneo bi senzacionalan prolazak Tunisa u nokaut fazu Mundijala. Međutim, na kraju Tunišani ne samo da nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala, već zamalo da ostanu i bez istorijske pobede.

Grizman je postigao gol u osmom minutu nadoknade drugog poluvremena i činilo se da je kraj utakmice. Ipak, sudija je pozvan iz VAR sobe, otišao je da pogleda video snimak, nakon čega je poništio gol Francuza zbog ofsajda.

Australija 1-0 Danska

Australija je u odlučujućem susretu D grupe pobedila Dansku sa 1:0 (0:0). Na meču Australije i Danske, koji je direktno odlučivao o drugom putniku u nokaut fazu, Danci su bolje krenuli. Skov Olsen se spetljao u prilici Danske u 25. minutu, da bi Miloš Degenek u 29. minutu ponovo bio brži od protivnika, sprečio je Jensena da šutira na gol i time otklonio opasnost. Činilo se da će Danci biti ti koji će prvi doći do gola, imali su više loptu u nogama u prvih desetak minuta.

Ali prvo je Mekgri u 48. minutu šutirao dobro, da bi u 60. minutu Australija povela. Sevnula je brza kontra, lopta je došla do metjua Lekija koji se sjajno snašao, i pored dvojice igrača, kroz noge Melea, poslao loptu u donji levi ugao za 1:0! Ulazlud su pokušavali Danci, trebalo im je da postignu dva gola da bi prošli dalje. Australijanci su uspeli da sačuvaju mrežu i usledilo je veliko slavlje.

Poljska 0-2 Argentina

Počeli su Argentinci agresivno od samog starta utakmice. Već od prvog minuta počeli su da pritiskaju zadnju liniju Poljske, a Mesi, Di Maria, Akunja konstantno su ulazili u šanse. Maestralni Ščensni je mnogo puta fenomenalno intervenisao, i zahvaljujući njemu je njegov tim na poluvreme otišao sa netaknutom mrežom. A onda u 38. minutu, penal za Gaučose. Ščensni je u svom petercu udario Mesija rukom u lice, sudija je pogledao snimak i potom dosudio jedanaesterac. Mesi je uhvatio loptu, gađao u desnu stranu, ali je maestralni golman selekcije Poljske i ovog puta fenomenalno odreagovao.

Na samom startu drugog poluvremena, Argentina je povela 1:0. Sjajno je šutirao Mekalister, a protivnički golman ovog puta nije mogao ništa da uradi u ovoj situaciji. Desetak minuta kasnije, Gaučosi su duplirali prednost. Ovog puta u strelce se upisao Alvarez koji je moćnim udarcem izbliza probušio protivničku mrežu.

Saudijska Arabija 1-2 Meksiko

Zanimljiv meč odigrane je i u Dohi, Meksikanci su dominirali u prvih 45 minuta, ali golova nije bilo samo da bi ih u drugom poluvremenu bilo i više nego dovoljno. Najpre je Henri Martin doveo Meksiko u vođstvo, a ubrzo je na semaforu bilo 2:0 nakon golčine Luisa Čavesa, njegov prvi u dresu nacionalnog tima. Stigli su Meksikanci i do trećeg gola, ali je Martin bio prebrz i našao se u ofsajdu, a onda i Urijel Antunja u 88. minutu meča. Oba gola su poništena. Pri rezultatu 2:0, računica je bila sledeća – prolaz Poljske na osnovu manjeg broja žutih kartona. Dve ekipe su imale identičnu gol razliku, dok je u međusobnom duelu bilo 0:0.

Napadali su Meksikanci i to je uzelo svoj danak kada je u petom minutu nadoknade Salem El Dausari smanjio na 2:1. To nije bio kraj nadama Meksikanaca kojima je svakako trebao taj jedan gol na konto kog bi imali više datih u odnosu na Poljsku, ali vremena više nije bilo.