MUNDIJAL 12. DAN! Senzacija Japana, savladali i Španiju. Nemačka ispala! Maroko ide dalje kao prvi u grupi, Hrvatska se provukla! (VIDEO)

Katar 2022

Dvanaesti dan Svetskog prvenstva u Kataru doneo nam je mnogo uzbuđenja, a čak dva favorita su ispala već nakon grupne faze!

Hrvatska 0-0 Belgija

Hrvatska je remizirala sa selekcijom Belgije (0:0), dok je Maroko pobedio Kanadu rezultatom 2:1. Malo je falilo da ishod na meču između Hrvatske i Belgije bude drugačiji. Tako bi bilo da je Lukaku iskoristio bar jednu od pet stopostotnih šansi koje je imao. Bolje je Hrvatska ušla u ovaj meč, imali su posed u svojim nogama na startu utakmice, dok su Belgijanci kroz kontre pokušavali da dođu do izglednih šansi.

Igrao se otvoren fudbal, i jedni i drugi su napadali a zaključak je da je selekcija Belgije bila bliža pogotku. Tragičar je definitvno as Belgijanaca, Romelu Lukaku, koji je ispromašivao zaista nemoguće. Imao je niz dobrih prilika, međutim proslavljeni golgeter se večeras nije upisao u strelce. Uz dosta sreće, Hrvati idu u osminu finala Svetskog prvenstva.

Kanada 1-2 Maroko

Marokanci su uspeli da šokiraju Kanađane već u 4. minutu meča. Tada je veliku grešku napravio Milan Borjan, loše je ispucao loptu a poklon je iskoristio Ziješ. Nastavili su Marokanci sa napadima, a prednost je duplirana u 23. minutu kada se u strelce upisao En Nesiri.

Uspeli su Kanađani da u 40. minutu smanje rezultat. Šutirao je Adekugbe, Agerd pokušao da izblokira ali je poslao loptu iza leđa svog golmana. Maroko je danas odigrao još jedan sjajan meč, kontrolisali su igru i pokazali da dobre partije iz prva dva kola nisu slučajnost.

Japan 2-1 Španija

Neverovatna drama viđena je u poslednjem kolu u grupi E Svetskog prvenstva. Japan je slavio protiv Španije i to posle preokreta sa 2:1 (0:1). Oni su na taj način otišli dalje kao prvoplasirani. Japancima je u drugom poluvremenu bilo dovoljno tri minuta da okrenu stvari u svoju korist, a vođstvo su uspeli da sačuvaju. Pogodak Alvara Morate u 11. minutu anulirali su najpre Doan u 48, a onda i Tanaka u 51. minutu.

Španci su svoju prepoznatljivu pas igru uspostavili ubrzo, tačnije odmah nakon postignutog gola. Tim Luisa Enrikea je u jednom momentu imao posed lopte od skoro 90 odsto, ali ništa se iz njega do pauze nije izrodilo.

Drugi gol Japana priznat je posle gledanja VAR tehnologije i to je detalj koji je izbacio Nemce. Pogledajte taj momenat:

View this post on Instagram

A post shared by MARCA (@marca)

Japan je strepeo, ali bespotrebno, pošto je Španiji definitivno odgovarao ovaj rezultat – izbegli su Hrvatsku i otišli na Maroko. Španci su prošli kao drugoplasirani.

Kostarika 2-4 Nemačka

Nemačka je ispala sa Mundijala! Fudbaleri Nemačke uzalud su pobedili Kostariku rezultatom 4:2 i takmičenje, drugo Svetsko prvenstvo zaredom, završili u grupnoj fazi. Nemci, uoči duela na začelju tabele, jednostavno su morali da od samog početka utakmice sve karte bace na napad. Nakon startnih naleta, bilo je samo pitanje vremena kada će slomiti otpor Kostarike. To se dogodilo u 10. minutu, kada je nakon centaršuta Davida Rauma sa leve strane, Serž Gnabri glavom pogodio malu mrežu Navasovog gola.

Kostarikanci su u drugom poluvremenu stigli do preokreta. Najppre je Teheda pogodio posle odbitzka u 58. minutu, da bi Vargas bio najsnalažljiviji u gužvi u 70. minutu. Nemačka je igrala do kraja, spasila Španiju usput, a za novi preokret najzaslužniji je bio Kai Haverc. I u 85. minutu pogodio je gol, na asistenciju Gnabrija. Konačnih 4:2 postavio je Filkrug u prvom minutu sudijske nadoknade.

Nadali su se da će Španci izjednačiti protiv Japana, međutim, to se nije dogodilo, te su Nemci završili učešće u Kataru.