MUNDIJAL 14. DAN! Počela eliminaciona faza! Holandija prejaka za Ameriku, Argentina savladala Australiju posle drame! (VIDEO)

Mundijal Katar

Četrnaesti dan Svetskog prvenstva u Kataru doneo nam je prva dva duela eliminacione faze, tačnije utakmice osmine finala.

Holandija 3-1 Sjedinjene Američke Države

Fudbaleri Holandije prvi su učesnik četvrtfinala na Svetskom prvenstvu u Kataru. Izabranici selektora Luja van Gala su posle bolje igre pobedili reprezentaciju SAD, 3:1 (2:0). Oni će se u narednoj rundi sastati sa pobednikom meča Argentine i Australije. Amerikanci su prvi pripretili i to već u trećem minutu kada je kolosalnu priliku imao Kristijan Pulišić, ali je golman “oranja”, Andris Nopert još jednom pokazao da je među otkrovenjima Mundijala.

Ipak, sve se brzo promenilo, a ključnu ulogu u vođstvu Holandije imao je desni bek Denzel Dumfris. Prodora po desnoj strani i centaršuta, Memfis Depaj je raspalio po lopti u desetom minutu i mreža SAD se zatresla, 1:0. U prvom minutu nadoknade prvog dela Dumfris poslao povratnu na “penaltik”, Blind je ovog puta bio na pravom mestu i rutinski poslao loptu u mrežu za 2:0. Uspeli su Amerikanci sjajnim golom Rajta, kada je petom u padu zahvatio loptu i tako možda nehotično lobovao Noperta, da smanje na 2:1.

Ipak, kada su protisli da izjednače, stigao je novi nokaut. U 81. minutu, Blind se revanširao Dumfrisu asistencijom, bio je to dobar centaršut na drugu stativu, tamo je bio bek Holanđana koji je pored dve asistencije, upisao i prvi gol na turniru za konačnih 3:1.

Argentina 2-1 Australija

Posle neverovatno uzbudljivog finiša susreta, “gauočosi” su nošeni fenomenalnim kapitenom Lionelom Mesijem izborili plasman u četvrtfinale Mundijala: Argentina – Australija 2:1 (1:0). Rival Argentine u četvrtfinalu biće Holandija, koja je prethodno pobedila SAD.  U poslednjim trenucima Australija je propustila kolosalnu šansu da dođe do izjednačenje, kada je golman Emilijano Martinez fantastičnom intervencijom odbranio zicer. Mladi Kuol je bio sam, ali nije uspeo da zatrese mrežu!

Vodeći pogodak za Argentinu je postigao fantastični Lionel Mesi i bio je to njegov 789. gol na jubilarnom hiljaditom meču u karijeri! Zaista impresivno! Prednost je duplirao Alvarez, nakon kardinalne greške golmana Australije Rajana u 57. minutu. Kada se činilo da će “gaučosi” rutinski privesti meč kraju, u 76. minutu je pravo ni iz čega opalio po lopti Gudvin! Na nesreću Argentinaca, lopta je zakačila Enca Fernandeza, promenila pravac i završila u golu. Bio je to autogol, koji je promenio tok utakmice, jer je potom usledila totalna ludnica i neviđena drama u samoj završnici.