MUNDIJAL 15. DAN! Francuska je u četvrtfinalu, Engleska prejaka za Senegal! (VIDEO)

Katar 2022

Drugi dan eliminacione faze doneo nam je dva nova duela, a u četvrtfinale plasirali su se Francuska i Engleska.

Francuska 3-1 Poljska

Svetski šampion je pokazao klasu i razbio Poljsku u osmini finala sa 3:1 (1:0). Junak meča je bio dvostruki strelac, maestralni napadač Pari Sen Žermena Kilijan Mbape, koji je sada ukupno postigao devet golova na Mundijalima. Vodeći gol za Trikolore je dao je Olivije Žiru u samoj završnici prvog poluvremena.

U prvom delu igre, Poljaci su imali dve dobre prilike, ali ih je presekao gol Žirua. U drugom poluvremenu sve je bilo u znaku maestralnog Mbapea, koji je bio nezadrživ za Poljake. Oba pogotka je dao na efektan način, poslavši loptu pod prečku, što je bilo neodbranjivo za golmana Ščesnog.

Počasni gol za Poljsku je postigao Robert Levandovski iz penala, ali tek iz drugog pokušaja, kada je viđen pravi cirkus u sudijskoj nadoknadi. Posle VAR intervencije dosuđen je pdebal za Poljsku. Loris je prvo uhvatio “živu loptu” Levandovskom, koji je ipak iz drugog pokušaja, nakon ponavljanja penala, bio siguran sa bele tačke, ali bila je to slaba uteha za Poljsku.

Engleska 3-0 Senegal

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se večeras u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto je u osmini finala pobedila Senegal sa 3:0. Na stadionu Al Bajt, Engleska je povela u 38. minutu golom Džordana Hendersona, a prednost je udvostručio kapiten Hari Kejn u trećem minutu nadoknade vremena prvog poluvremena. Konačan rezultat postavio je Bukajo Saka pogotkom u 57. minutu.

Engleska je povela u 39. minutu. U akciji su učestvovali Fil Foden, Kejn i Džud Belingem, koji je dodao loptu do Hendersona, a on je poslao ispod golmana Eduara Mendija. Engleska je drugi gol postigla u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Kontranapad je poveo Belingem, dodao je loptu do Fodena, a on prosledio do kapitena Kejna, koji je postigao svoj prvi gol na šampionatu.

Kejn je bio u prilici i u 56. minutu, kada mu je Mendi odbranio šut, a minut kasnije Engleska je postigla i treći gol. Kejn je dodao loptu do Fodena, koji je dobrim prodorom po levoj strani centrirao pred gol, loptu je sačekao Saka i lako je poslao u mrežu. Engleska će u četvrtfinalu u subotu 10. decembra igrati protiv branioca titule selekcije Francuske, koja je ranije danas pobedila Poljsku sa 3:1.