MUNDIJAL 16. DAN! Hrvatska preko penala do četvrtfinala, Brazil ubedljivo savladao Južnu Koreju (VIDEO)

Katar 2022

Treći dan eliminacione faze doneo nam je nove dve utakmice, od 16 časova Hrvatska se sastala sa Japanom dok je u večernjem terminu od 20 časova Brazil odigrao sa Južnom Korejom.

Jaqpan 1-1 (1-3 p)  Hrvatska

U četvrfinale Svetskog prvenstv a u Kataru ide Hrvatska, koja je savladala Japan nakon penal serije (1:3). Već u prvim momentima utakmice Japanci su stvorili nekoliko potencijalno dobrih prilika, međutim defanzivci Hrvatske su bili fokusirani i uspeli da zaustave otklone svaku opasnost po njihov gol.

Pred sam kraj prvog poluvremena Japan je uspeo da povede i šokira Hrvate. Sjajno se snašao Daizen Maeda u šesnaestercu i savladao Livakovića nakon jednog odbijanca. Na početku drugog poluvremena Hrvati su krenuli ofanzivnije da igraju, i takva igra im se isplatila u 55. minutu. Ivan Perišić je iskoristio sjajan centaršut i maestralnim udarcem glavom uspeo da zatrese protivničku mrežu. Izjednačujući gol Hrvata šokirao je Japance koji u nastavku igre nisu ličili na sebe. Vatreni su preuzeli posed, dok su Samuraji preko nekih kontri s vremena na vreme pokušavali da zaprete.

U produžecima nije bilo uzbuđenja, dok je su fudbaleri Hrvatske bolje šutirali penale, a najzaslužniji za prolaz dalje bio je golman Vatrenih Livaković, koji je odbranio čak tri penala protivniku.

Brazil 4-1 Južna Koreja

U drugom meču dana, Brazil je ulogu apsolutnog favorita u potpunosti opravdao i ubedljivo savladao Južnu Koreju rezultatom 4:1. Petostruki šampion sveta je sve golove postigao u prvom poluvremenu, u razmaku od pola sata, a redom su pogađali Vinisijus, Nejmar, Rišarlison i Paketa, dok je počasni gol za azijski tim postigao Pek.

Impresivan nastup “karioka” krenuo je golom Vinisijusa u sedmom minutu utakmice, kada je sačekao loptu na levoj strani u rutinski prevario golmana Koreje. Da ovo neće biti dobro veče za Koreju videlo se u 13. minutu, kada je Rišarlison iznudio penal, a Nejmar bio egzekutor, uprkos težnjama golmana azijske selekcije da ga zbuni. Prelepu akciju Brazilci su napravili i u 29. minutu, kada je na dodavanje Tijaga Silve, gol postigao i Rišarlison. Tačku na perfektno poluvreme stavio je Lukas Paketa, posle odlične polukontre i ubačaja Vinisijusa.

Hrvatska i Brazil sastaće se 9. decembra od 16.00 časova na “Education city” stadionu.