MUNDIJAL 6. DAN! Iran srušio Vels u nadoknadi, Katar ispao! Holandija i Ekvador podelili plen, Amerika zaustavila Englesku (VIDEO)

Svetsko prvenstvo 6. dan

Danas su u okviru šestog dana Svetskog prvenstva na programu bila četiri duela.

Vels 0-2 Iran

Fudbaleri Irana slavili su nad Velsom sa 2:0 (0:0) u 2. kolu Grupe B Svetskog prvenstva u Kataru. Oba gola pala su u nadokandi vremena, a postigli su ih Češmi u 98. i Rezajan u 101. minutu! I Iran i Vels su ofanzivno počeli utakmicu, ali u prvih 45 minuta nije bilo mnogo uzbuđenja na stadionu “Ahmed bin Ali”. Prvi su opasnije zapretili Velšani preko Kifera Mura, a potom je na drugoj strani poništen pogodak Alija Golizadea zbog ofsajda.

Sa početku drugog poluvremena, u 52. minutu, Iranci nisu imali sreće pošto su u razmaku od dvadesetak sekundi dva puta pogodili stativu. Prvo je Sardar Azmun pogodio desnu, a potom Golizade levu stativu. Na odbijenu loptu posle stative Golizadea natrčao je Azmun, ali je golman Velsa bio na pravom mestu. U finišu meča, u 85. minutu, Iran je krenuo u kontranapad, golman Velsa Henesi je izašao iz kaznenog prostora i bukvalno “pokosio” Taremija, nakon čega mu je sudija pokazao žuti karton. Medjutim, posle pregledanog snimka, arbitar je preinačio odluku i pokazao Henesiju crveni karton. Kada je izgledalo da Iran neće uspeti da iskoristi igrača više i upiše pobedu, Češmi je u osmom minutu sudijske nadoknade dočekao odbijenu loptu van kaznenog prostora i sjajnim udarcem doneo vodjstvo svojoj ekipi. Tačku na ovaj meč stavio je tri munuta kasnije Razejan koji je završio kontranapad Irana.

Senegal 3-1 Katar

U okviru drugog kola grupe A fudbaleri Senegala savladali su selekciju Katara rezultatom 3:1. I jedni i drugi su u ovaj meč ušli sa porazom iz prvog kola, te zbog toga nisu želeli preterano da rizikuju, jer su svesni važnosti ove utakmice.  S obzirom da je Katar domaćin Svetskog prvenstva, očekivala se mnogo veća poseta na Al Tumami stadionu, ali su navijači domaćih ponovo razočarali. U 34. minutu igrači Katara tražili su penal posle jednog duela Afifa i protivničkog defanzivca, međutim glavni sudija uopšte ni pomislio da pokaže na belu tačku, već je samo odmahnuo rukom. A onda, u 41. minutu gosti su došli do zasluženog gola. Bulaje Dija je naleteo na loptu i bez većih problema doveo svoj tim u vođstvo.

Na samom startu drugog poluvremena usledio je novi šok za domaćina. Senegalci su uspeli da dupliraju prednost preko Famara Diedie koji je sjajno skočio posle kornera, i moćnim udarcem glavom zatresao protivničku mrežu. Ofanzivna igra domaćina isplatila se u 78. minutu kada je prednost Senegala uspeo da smanji Muntari. Navijači Katara ponadali su se da njihov tim možda i može do izjednačenja, međutim sve dileme je otklonio Bamba Dieng koji je u 84. minutu postavio konačan rezultat.

Holandija 1-1 Ekvador

Holanđani su poveli najbržim golom na Svetskom prvenstvu, jer je Gakpo već u 6, minutu zatresao mrežu. Gol su pogodili u Ekvadorci u samoj završnici prvog poluvremena, ali je taj pogodak poništen kontroverznom odlukom sudija. Mrežu je zatresao izvanredni Estupinjan, ali gol nije priznat zato što je jedan igrač Ekvadora bio u ofsajdu, iako nije uticao na igru.

Svojim trećim golom u Kataru, ib šestim uzastopnim za Ekvador na Mundijalima, Ener valensija je doneo izjednačenje na početku drugog poluvremena. U finišu utakmice, valensija je na nosilima iznet sa terena zbog povrede kolena desne noge. Posle dva kola Holandija i Ekvador imaju po četiri boda, Senegal ima tri, a domaćin šampionata Katar je bez bodova i prva je ekipa koja je eliminisana u grupnoj fazi, kolo pre kraja.

Engleska 0-0 Sjedinjene Američke Države

Fudbaleri Engleske i Sjedinjenih Američkih Država odigrali su u Dohi nerešeno 0:0, u meču drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu. U izjednačenoj igri Amerika je uptila 10 šuteva ka golu protivnika, dok su Englezi imali sedam udaraca ka golu. Posed lopte je bio skoro izjednačen, za nijansu je lopta bila više u posedu engleskih reprezentativaca. Englezi su do prve prilike stigli u 10. minutu. Saka je vratio loptu na devet metara za Kejna, koji je šutirao iz prve, ali je njegov udarac izblokirao Zimerman. Amerikaci su uzvratili u 26. minutu. Mekkeni je neometan šutirao sa osam metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

U nastavku meča, Amerika je imala više loptu u svojim nogama, za 20 minuta igre u nastavku izvela je šest udaraca iz ugla, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu. Do kraja meča, igralo se bez velikog tempa, oba tima su igrala bez mnogo rizika, i bili su fokusirani na odbranu sopstvenog gola. Engleska je imala priliku za pobedu u trećem minutu zaostavnog vremena, ali je Hari Kejn glavom šutirao pored gola.