MUNDIJAL 9. DAN! Srbiji samo bod, Gana savladala Južnu Koreju! Brazil pobedom ostavio Srbiju u igri, Portugalci idu dalje (VIDEO)

Prema rasporedu deveti dan Svetskog prvenstva doneo nam je četiri duela.

Kamerun 3-3 Srbija

Na žalost, Srbija nije uspela mirno da privede meč protiv Kameruna kraju nakon što je posle preokreta u prvom poluvremenu, stigla i do trećeg gola u ranoj fazi drugog dela igre. “Orlovi” su igrali odlično, a potom je usledio šok za šokom. Najpre je u 64. minutu Vinsent Abubakar postigao drugi gol za Kamerun. Pomoćni sudija je podigao ofsajd zastavicu, ali nakon kratke VAR provere, gol za 3:2 je priznat.

Samo dva minuta kasnije, ne hladan, već ledeni tuš za Srbiju, pošto je još jedan kontranapad napravio veliki problem ekipi Dragana Stojkovića. Abubakar je ovaj put asistirao, a strelac je bio Šupo Moting.

Južna Koreja 2-3 Gana

Fudbaleri Gane pobedili su danas selekciju Južne Koreje rezultatom 3:2, u utakmici drugog kola Grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru. Gana je na stadionu “Edukejšn siti” vodila rezultatom 2:0, nakon što su golove postigli Mohamed Salisu u 24. i Mohamed Kudus u 34. minutu. Koreja je u nastavku izjednačila golovima Čo Gju Sona u 58. i 61. minutu, dok je Kudus drugim golom na meču u 68. minutu doneo pobedu Gani.

Južna Koreja je bila bolja u prvih dvadesetak minuta meča, imala je loptu u svom posedu i napadala, ali nije uspela da konkretnije zapreti, za razliku od Gane koja je povela iz prvog udarca u okvir gola. Drugo poluvreme donelo je mnogo bolje izdanje Koreje. Sa dva brza kola Koreja se vratila u igru. Gana se nije predavala i u 68. minutu ponovo dolazi do vođstva. Loptu je u šesnaesterac uputio Gideon Mensah, nju promašuje Injaki Vilijams, a ona zatim dolazi do Kudusa koji je lako savladao korejskog golmana.

Brazil 1-0 Švajcarska

Fudbaleri Brazila pobedili su u Dohi selekciju Švajcarske sa 1:0, u meču drugog kola Grupe G na Svetskom prvenstva. Strelac pobedonosnog gola za Brazil bio je Kazemiro u 83. minutu. Brazil je ovom pobedom stigao do šestog boda, i obezbedio, kolo pre kraja, plasman u osminu finala. Na prvi udarac u okvir gola čekalo se sve do 27. minuta. Rafinja je u kaznenom prostoru pronašao Vinisijusa Žuniora, čiji šut brani švajcarski golman Jan Zomer. U 44. minutu, kada se Brazil spremao da izvede korner, igra je na kratko bili prekinuta zbog nestanka struje na stadionu 974.

Brazil je u nastavku poluvremena imao inicijativu, ali nije uspeo da napravi izgledniju šansu.  Brazil je do gola stigao u 64. minutu, ali je pogodak koji je postigao Vinisijus Žuniora poništen zbog ofsajda u začetku akcije koja je prethodila golu. Odlučujući trenutak na meču dogodio se u 83. minutu. Lopta je u šesnaestercu stigla do Kazemira, koji je iz prve zahvatio loptu poluvolejom i pogodio desni ugao gola Zomera.

Portugalija 2-0 Urugvaj

Kristijano Ronaldo i Portugal, su posle Francuske i Brazila, takođe uspeli da obezbede plasman u osminu finala posle samo dva kola na šampionatu sveta u Kataru. Portugalci su golovima Bruna Fernandeša savladali Urugvaj sa 2:0. Ofanzivni vezista Mančester junajteda je postigao golove u 54. i u trećem minutu sudijske nadoknade iz jedanaesterca. Šanse su imali i Urusi, Maksi Gomez je pogodio stativu i na kraju su nesrećno poraženi.

Portugal je od početka utakmice imao inicijativu, pokušao je prvo Kristijano Ronaldo pa Žoao Feliks, ali je najbolja šansa vidjena u 32. minutu kada je zapretio Urugvaj. Do kraja poluvremena, punog prekršaja i prekida nije bilo prilika, pa su ekipe izjednačene otišle na odmor. U drugom poluvremenu, u 52. minutu, u teren je utrčao mušakrac koji je nosio zastavu duginih boja, ali ga je obezbedjenje brzo sustiglo i otpratilo sa terena. U 89. minutu rukom u šesnaestercu igrao je Hose Himenes, a posle upotrebe VAR tehnologije dosudjen je jedanaesterac za Portugal. Penal je iskoristio Fernandeš, poslao je golmana u suprotnu stranu i obezbedio svom timu pobedu i prolaz u osminu finala, kolo pre kraja grupne faze.