NIKOLIĆ REŠIO OPŠTINSKI DERBI! Brejk TSK-a! Sirigu malo falilo do boda (FOTO, VIDEO)

Opštinski derbi
Fudbaleri TSK-a iz Temerina upisali su drugu vezanu pobedu u novoj takmičarskoj sezoni, dok su domaći fudbaleri OFK Siriga vezali dva poraza.
OFK Sirig 0:1 TSK

U izuzetno tvrdoj utakmici čitav kapital odneli su gosti iz Temerina. Krcate tribine, odlično pripremljen teren i dve izuzetno kvalitetna tima učinili su da ova utakmicu opravda epitet opštinskog derbija. U prvih dvadesetak minuta opipavan je puls, igralo se bez preteranog rizika. Pretilo se udarcima sa distane i nakon kornera. Igrao se 33. minut kada su gosti došli do gola, medjutim isti je ponisten zbog faula nad kapitenom domace ekipe Dragomirom Dekicem. Upravo je Dekic tri minuta kasnije odlično šutirao iskosa sa desne strane ali je njegov udarac prošao tik pored stative. Pritisak TSK-a bio je sve jači i mirisalo je na gol. Pred kraj prvog dela igre, tačnije na isteku 41. minuta na odličan centaršut Paške najbolje se snašao Nikolić Aleksandar koji je udarcem iz prve pogodio dalji ugao gola i svojoj ekipi doneo predost od 0:1.

U drugom delu igre ekipa Siriga krenula je da igra agresivnije i napadački , ostavljajući nešto više prostora gostima da iz kontranapada ugroze njihov gol. Malo je falilo da to iskoriste gosti. Pupovac je gurnuo loptu do Tatića koji je izašao sam pred golmana ali je pogodio samo okvir gola. Na sreću gostujuće ekipe, nije usledilo fudbalsko nepisano pravilo da posle velike propuštene šanse sledi kazna. Mogli su domaći u više navrata da ozbiljno ugroze gol Vojvodića , a najbolju šansu imali su u 82. minutu utakmice kada je upravo Vojvodić uspeo da sačuva gol zaustavivši loptu na gol liniji. Na isteku 90. minuta, Grlica je probio po desnoj strani ali i njegov udarac osujetio je gostujući čuvar mreže.

Uspeli su izabranici Mihajla Kozomore da prežive gostovanje u vrućem komšiluku, a njegovu izjavu kao i izjavu kapitena OFK Siriga možete poslušati na kraju videa.