NOVI PREOKRET I NOVA TRI BODA: Fruškogorac ponovo u zadnji čas do pobede! Goste minute delile od vrednog boda! (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac Omladinac

U odloženoj utakmici 24. kola Prve novosadske lige sastali su se ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice i ”Omladinac” iz Stepanovićeva, a domaćin je još jednom nakon drame došao do sva tri boda.

Fruškogorac 3-2 Omladinac

Iako je domaća ekipa ”Fruškogorca” bila favorit, gosti su pokazali zube i žestoko namučili zeleno-bele. Minute su delile goste iz Stepanovićeva do vrednog boda u borbi za opstanak, ali domaćin je još jednom pokazao da igra do samog kraja i golom u 89. minutu upisao novu trojku u borbi za vrh.

Početak utakmice obeležio je jak pljusak, koji srećom nije napravio veće probleme na terenu u Sremskoj Kamenici. Upravo dok je trajao pljusak, domaćin je nakon kornera došao do gola. Radaković je izveo korner a na drugoj stativi gosti su zaboravili Branislava Tucakova koji je glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0, bio je to 18. minut utakmice. Mogli su gosti nakon dva mimuta do poravnanja, ali je gol šansu Zeljkovića zaustavio čuvar mreže Rankov. Domaćin je mogao da duplira prednost, ali lukav udarac Mladića sa polovine terena uspeo je uz malo muke da ukrosti čuvar mreže Zeljković. U 37. minutu utakmice, nakon greške domaćih u predaji lopte Vladimir Martinović izborio se za šut i fantastično pogodio dalji ugao gola za 1:1. Lopta se od stative odbila u gol! Pet minuta kasnije u kaznenom prostoru domaćih oboren je Stamenković a glavni arbitar bez oklevanja je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo kapiten ”Omladinca” Bojan Pecelj. Zatresao je mrežu ali je kazneni udarac ponovljen zbog preranog utrčavanja jednog gostujućeg igrača. Ipak, i iz ponovljenog penala bio je precizan, pa su gosti na pauzu otišli sa golom prednosti.

U drugom delu usledila je potpuna ofanziva domaćih koji su po ko zna koji put ove sezone morali da jure rezultat. U 50. minutu Malešević je imao odličnu šansu, ali je njegov udarac otišao preko gola. Domaćin ipak na vreme dolazi do poravnanja. U 57. minutu utakmice, Radaković je šutirao ali čuvar mreže Zeljković uspeva da odbije loptu do Lakića koji centrira a na pravom mestu u pravo vrem našao se napdač ”Fruškogorca” Stefan Malešević koji glavom donosi poravnanje. Usledila je potpuna ofanziva domaćih a prosto je neverovatno šta je Kuvekalović promašio u 70. minutu. Sa nekoliko metara polao je loptu preko gola. Mogli su gosti iz Stepanovićeva nakon kornera da zadaju poslednji udarac domaćinu, ali Radovanović nakon dve varke šutira pravo u Rankova. Usledila je kazna i to u 89. minutu. Brzo izveden aut, pravovremeno dodavanje Radakovića za Sašu Ćurka koji se maestralno izborio za udarac i pogodio sami ugao gola za konačnih 3:2! Domaćin je došao do još jednog gola u nadoknadi vremena, ali je pogodak Radakovića poništen zbog ofsajd pozicije.

Vredna tri boda za domaću ekipu, koja se sa ovom pobedom prišla na samo jedan bod zaostatka za drugoplasiranim ”OFK Sirigom”. Gosti moraju da zaborave ovaj poraz što pre, jer već sutra u okviru 25. kola dočekuju ekipu ”OFK Futoga” i sve osim pobede za njih bi dodatno zakomplikovalo situaciju po pitanju opstanka.