Novi uspeh srpske košarke – juniorke u polufinalu Evrobasketa

Košarka Srbija

Ženska juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evrobasketa u Litvaniji pobedom nad Turskom rezultatom 70:46 (23:13, 12:15, 16:11, 19:7).

Izabranice selektorke Dajane Butulije za finale će se boriti protiv boljeg iz meča Portugalija Letonija (subota 19:30).

Daleko najbolja u našem timu danas bila je Nevena Rosić sa 23 poena.

Košarkašica Art Basketa odigrala je najbolju partiju na prvenstvu, bila je nezaustavljiva za Turkinje i sve vreme napadački “gurala” naše devojke ka trijumfu.

Srpkinje su već posle prvih deset minuta imale dvocifrenu razliku (23:13), do poluvremena je ona neznatno smanjena (sedam poena), ali je nastavak, posebno poseldnja deonica, donela demonstraciju moći našeg tima.

Naše devojke su zaigrale čvrstu odbranu, Turkinje su teško dolazile do “čistih” situacija i otvorenih šuteva, a na drugoj strani, predvođene Rosićevom, Srpkinje su napadački dominirale.

Osim Nevene Rosić, pobedi su najviše doprinele Katarina Knežević sa 10 poena, Anđela Matić sa 9 poena, te Dunja Zečević sa 8 poena.

U drugom polufinalu sastaju se Francuska i Španija.

Srbiji je ovo bila četvrta pobeda na evropskom prvenstvu uz jedan poraz od Češke u grupnoj fazi.