Novosađani četvrti na Svetskom tekbol prvenstvu u Bangkoku

Posle svetskih prvenstava u Poljskoj i Nemačkoj 2021. i 2022. godine kada su osvojili šampionsku titulu za svoju zemlju,  Novosađani, Nikola Mitro i Bogdan Marojević su na Svetskom tekbol prvenstvu na Tajlandu održanom od 29. novembra do 3. decembra osvojili četvrto mesto.

Ogroman žar, borba, sjajna tehnika, ferplej i spektakularni mečevi odlikovali su još jedno Svetsko tekbol prvenstvo, koje je ovoga puta održano u Bangkoku od 29. novembra do juče, 3.decembra i izazvalo ogromno interesovanje širom planete. Bio je to pravi praznik sporta zasnovanog na fudbalu koji se igra na zakrivljenom stolu, a među gledaocima i navijačima bio je i svetski ambasador tekbol sporta, legendarni Ronaldinjo.

– Sama činjenica da su se naši momci po treći put plasirali u polufinale muške dubl kategorije govori o tome kakav kvalitet oni predstavljaju. Igrali su i borili su se sjajno. Čestitam im na postignutom uspehu. Ponosni smo na njih, zahvalni smo im za sve što su učinili za našu zemlju i tekbol i verujemo da će se na sledeće Svetsko prvenstvo vratiti još jači – rekao je Ognjen Paripović.

On je takođe dodao da su ponosni na njih i na takmičarke, Novosađanke, Anastasiju Lemajić i Maju Umićević koje su pokušale da osvoje nove medalje za našu zemlju.