OFK SIRIG JE ŠAMPION! Musketarima titula, Bačkoj strepnja! (VIDEO, FOTO)

Gradska liga Novi Sad

U okviru 29. kola Gradske lige Novi Sad sastali su se prvoplasirana ekipa OFK Siriga i drugoplasirana Bačka iz Begeča.

OFK Sirig 3:1 FK Bačka

Sirižani su nakon preokreta došli do pobede i titule. Odlično pripremljen teren i dobro popunjene tribine ulepšale su ovaj praznik fudbala. Od starta je bila prisutna euforija, domaćoj ekipi Siriga bio je dovoljan i bod za titulu, dok je gostima bod takođe igrao ulogu. Ruku na srce, prvo poluvreme nije mnogo toga donelo. Gosti su prvi pripretili, Pavlov je odlično gađao i pogodio same rašlje gola. Malo je falilo da zatrese mrežu. Uzvratili su ubrzo domaći, Dekić je pobegao zadnjoj liniji ali je njegov udarac otišao preko gola. Pred kraj prvog poluvremena svoj udarac je oprobao Kosić, međutim lopta odlazi pored gola.

U drugom poluvremenu potpuna druga slika. Gosti su uspeli da dođu do prednosti u 57.minutu utakmice. Leđanac je maestralno prebacio zadnju liniju Siriga i pronašao Trifunovića koji je pogodio za 0:1. Tek nakon primljenog gola domaćin je počeo da gura loptu i igra fudbal. Nije se dugo čekalo na poravnanje. U 61. minutu, lošu rekaciju gostujućeg čuvara mreže iskoristio je Grujičić Marko kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara pogodi praznu mrežu. Već narednog minuta mogao je domaćin do preokreta, Kosić je uputio udarac glavom i zatresao prečku. Nakon dugotrajne opsade gola, još jednom je kapitulirala odbrana Begeča. Rezervista Marjanov je driblingom izbacio defanzivca Bačke i uputio odličan centaršut koji je Vukelja glavom pretvorio u pogodak, 2:1 u 73. minutu utakmice. Tri minuta kasnije rešeno je pitanje pobednika, ponovo gužva u kaznenom prostoru i ponovo se domaći igrači bolje snalaze. Vasić je glavom zatresao nebranjeni gol za 3:1. Mogli su gosti do gola u nadoknadi vremena, ali je golman Vidović bio za delić sekunde brži od Rokvića.

Na kraju pobeda OFK Siriga vredna prvog mesta. Sirižani su prošlo kolo bili osigurali plasman u viši rang a sada su osigurali i titulu jedno kolo pre kraja. Izvanredna sezona izabranika Miljković Aleksandra. Begačnima je u poslednjem kolu potrebna pobeda kako bi se plasirali u viši rang.