PETROVARADINU PRIPAO KOMŠIJSKI DERBI: Gol u prvom minutu POREMETIO goste, RAPSODIJA domaćih (FOTO ; VIDEO)

Prva novosadska liga

U okviru 6. kola Prve novosadske lige u Petrovaradinu su se sastali domaći ”Petrovaradin” i ”Fruškogorski partizan” iz Bukovca.

Petrovaradin 5-0 Fruškogorski partizan

Malo ko je očekivao da će domaćin ubedljivo slaviti u komšijskom derbiju. Ruku na srce, gostima je falila nekolicina igrača, što svakako ne umanjuje činjenicu da su deklasirani u Petrovaradinu. Rano primljeni gol dodatno je uticao na raspoloženje u ekipi.

Domaćin je na idealan način otvorio utakmicu. Već u prvom minutu došli su do prednosti. Nesmotrenost u odbrani i lošu reakciju iskoristio je Aleksandar Dugonjić. Malo je falilo da mladi čuvar Agić zaustavi udarac, ali se lopta ipak iskobeljalja u mrežu gola. Mogao je Dugonjić par minuta kasnije da poveća prednost, ali je lopta prošla pored gola. Isti igrač je imao još jednu odličnu šansu, ali se paradom isprečio Agić. Ipak, nakon kornera domaćin dolazi do 2:0. Najviši u skoku bio je Stevan Pavlov, pa je Petrovaradin od 21. minuta duplirao prednost. Najbolju šansu za goste imao je Srdanović nakon što je Paprić izveo aut. Glavom je šutirao pored gola. A onda brza kontra domaćih i mladi čuvar mreže Agić obara Dugonjića u kaznenom prostoru. Glavni arbitar isključio je čuvara mreže iz igre, a na gol je morao igrač Misini. Precizan sa bele tačke u 36. minutu bio je Stefan Adamek. Igrača više iskoristio je domaćin već u 41. minutu kad je Pavlov postigao još jedan pogodak.

Gosti su nešto bolje ušli u drugo poluvreme a Poznanović je pravio probleme po desnoj strani. U dva navrata je poslao poprečnu loptu na drugu stativu ali bezuspešno. U 65. minutu nemoguće je promašio Raičević. Poznanović mu je servirao loptu na tacnu, a prazan gol promašio je rezervista ”Fruškogorskog partizana”. Već u narednom napadu usledila je kazna. Nakon tri minuta provedena u igri, Šimulija Mile postiže pogodak. Probao je Tomljanović za goste udarcem sa distance, ali ponovo bezuspešno. I Poznanović je probao još jednom, ali je domaći golman Georgijević bio izuzetno raspoložen. Imao je i domaćin još šansi do kraja, ali mreže su ostale mirne.

Petrovaradin je prekinu niz od tri utakmice bez pobede i sa nova tri boda upisao 11 bod na konto. Bukovčani su upisali prvi ovosezonski poraz, a ovo im je čak četvrta utakmica u kojoj nisu ostvarili pobedu.

Sudijska trojka: Nikolaš Nemanja, Radić Stefan i Akin Filip

Delegat utakmice: Đurđević Stevan

FK Petrovaradin

Petrovaradin: Georgijević, Miščević (od 63. Budečević), Simović, Knežić (od 70. Domazetović), Berić, Karanović, Dugonjić (od 63. Šimulija), Kovačević, Pavlov (od 70. Papuga), Adamek, Panović (od 75. Radman).

Fruškogorski partizan

Fr. partizan: Agić, Misini, Janić, Paprić, Dević, Dević J (od 46. Raičević), Srdanović (od 46. Komazec), Poznanović, Kantar, Čavić (od 46. Kondić), Tomljanović.