POBEDA NA MIŠIĆE: Kameničani imali OSETNU prednost, pa umalo da je prokockaju! Gol POŽAREVA za kraj drame (FOTO ; VIDEO)

U okviru 21. kola Prve novosadske lige u Čurugu su se sastali domaći ”Hajduk” i ”Fruškogorac” iz Sremske Kamenice.

Hajduk 2-4 Fruškogorac

Uspela je ekipa ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice da ostvari pobedu u Čurugu i napravi dobru uvertitu pred utakmicu sezone kada naredne nedelje dočekuju lidera na tabeli ”Šajkaš 1908”. Kameničani su imali osetnu prednost nakon prvih 45 minuta, ali se žilavi domaćin brzo vratio u igru. Ipak, nisu imali snage da osvoje makar bod.

Domaćin je prvi pripretio na utakmici, šutirao je Pelengić a loptu u korner skrenuo je Rankov. Igrao se deseti minut utakmice kada je zadnjoj liniji umakao centarfor ”Fruškogorca” Malešević, a defanzivac Rondović povukao ga sa leđa u kaznenom prostoru. Glavni arbitar bez oklevanja pokazao je na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Srđan Radaković koji je u 11. minutu bio siguran realizator. Gosti su u 24. minutu povisili prednost. Odličan udarac Filipa Požareva nije dobro procenio čuvar mreže Šarić pa je lopta po drugi put na utakmici završila u mreži. Dva minuta kasnije nakon kontranapada i odbijene lopte, za šut se izborio Stefan Malešević koji je poslao loptu u mrežu za 0:3 u 26. minutu utakmice. Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Na početku drugog poluvremena videlo se da je opao ritam utakmice. Gosti su imali rezultat, a domaćin je bio bez volje. Prvu šansu u drugom delu imali su gosti, fantastičnu šansu imao je Petrović ali je lopta otišla preko gola. Uspavanku u drugom delu prekinuo je rezervista ”Hajduka” Vukašin Tegeltija koji je iskoristio lošu procenu defanzivca Mladića, a zatim i istrčavanje Rankova. Lob udarcem smanjio je prednost na 1:3 u 64. minutu utakmice. Tri minuta kasnije domaćin dolazi do novog gola nakon auta i nezgodne lopte, štoper Andriga nije najbolje odreagovao pa je loptu poslao u svoju mrežu za 2:3 u 67. minutu. Ostalo je više od 20 minuta do kraja utakmice, a domaćin je sve nade položio u napad. Ipak, to je ostavljaljo dosta prostora za kontranapade gostujuće ekipe. Upravo iz jednog takvog napada u 87. minutu , Radaković je probio po levoj strani i poprečnom loptom kroz srce peterca pronašao Filipa Požareva koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i otklanja svaku dilemu po pitanju pobednika ove utakmice.

Važna tri boda za gostujuću ekipu koja je nastavila poteru za vodećim dvojcem. Domaćin vidno oslabljen, nije uspeo da na svom terenu osvoji nove bodove.

Sudijska trojka: Kaplijev Petar, Milovanović Radenko i Radić Stefan.

Delegat utakmice: Jovanović Zoran.

Hajduk: Šarić, Brančić, Lazić, Rondović, Džambas, Rosić, Šolaja (od 83. Popović), Pelengić, Srećkov (od 83. Marković), Maksimović, Cvetković (od 61. Tegeltija).

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Petrović, Andriga, Tucakov (od 46. Stajić), Glišić (od 63. Ranisavljević), Mladić (od 69. Krpović), Požarev, Kuvekalović (od 84. Popadić), Radaković, Malešević.