POBEDA ZA TREĆE MESTO NA TABELI: Čepić i Dragojlović postigli lepe golove! Futožani u krizi! (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac OFK Futog

U nedelju su odigrane preostale utakmice 23. kola Prve novosadske lige a naša redakcija ispratila je utakmicu ”Fruškogorca” i ”OFK Futoga”.

Fruškogorac 5-1 OFK Futog

Ekipa ”Fruškogorca” se ovom pobedom popela na treće mesto na tabeli, ali je prvi dvojac iz ove tačke gledišta suviše daleko. Sa druge strane, ekipa ”Futoga” je vezala treći uzastopni poraz i nalaze se na začelju tabele sedam kola pre kraja prvenstva.

Fruškogorac Futog

Domaćin je od starta krenuo napadački. Da Teofilović ne dovede ”Fruškogorac” do prednosti pobrinuo se gostujući čuvar mreže Marković koji je sa dve sjajne odbrane sačuvao svoj gol. Oklevanje Sirara u završnici koštao je goste penala, brzi kontranapad domaćih i start Gemovića nad Đukićem rezultirao je kaznenim udarcem za ”Fruškogorac. Neumoljiv sa bele tačke bio je kapiten Dragojlović. Ipak, dva minuta kasnije gosti se vraćaju u igru. Kapiten Dušan Čepić izborio se za loptu i maestralnim udarcem pogodio dalji ugao gola za 1:1 u 14. minutu. Radost gostiju nije dugo trajala jer je u 16. minutu nakon centaršuta Dragojlovića Mladen Glišić vrhunski postavio nogu i preusmerio loptu u gol za 2:1. Pet minuta kasnije domaćin dolazi do trećeg gola. Đukić je spustio loptu do Stevanovića koji prosleđuje loptu do Dimitrija Paunića koji rutinski pogađa za 3:1.

U drugom poluvremenu potpuna terenska inicijativa domaćih, videlo se da su fizički dosta spremniji. Prvu šansu za promenu rezultata imali su preko Dragojlovića, ali je njgov udarac iz slobodog udarca uspeo da zaustavi Marković. U 60. minutu nakon kornera ”Fruškogorac” dolazi do četvrtog gola. Dragojlović je centrirao a Branislav Tucakov još jednom glavom pogađa protivničku mrežu. Igralo se uglavnom na polovini ”OFK Futoga”, gosti su čekali kontranapad kako bi došli do šanse. U 90. minutu utakmice viđen je još jedan lep pogodak. Vojislav Dragojlović je podesio nišanske sprave i iz prekida pogodio za konačnih 5:1, upisavši se drugi put u strelca na ovoj utakmici uz dve asistencije.