POBEDA ZVEZDE ZA OPSTANAK! Dva gola Stankovića za zlatna vredna tri boda! (VIDEO)

U okviru 29. kola Novosadske lige sastali su se Crvena Zvezda sa ”najlona” i Fruškogorac iz Sremske Kamenice, a domaćin je zasluženo došao do pobede.

Crvena Zvezda 2:1 Fruškogorac

Uspeli su fudbaleri Crvene Zvezda da pobedom sebi osiguraju opstanak jedno kolo pre kraja. Domaćin je ušao bolje u utakmicu, od samog starta videlo se da žarko žele pobedu jer su znali da pobedom rešavaju ”gorući” problem. Blaga terenska inicijativa isplatila se već u 36.minutu, Srdanović je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i gurnuo je do Stankovića koji je odlično šutirao iskoso za 1:0. Gosti nisu uspevali da se povežu na sredini terena, svaki pokušaj kreiranja igre bio je osujećen od strane domaćih igrača. Do kraja prvog dela nije bilo izglednih šansi za gol.

Drugo poluvreme počelo je blagom ofanzivom Fruškogorca, ali bez konkretne završnice. Domaćin je pokušavao iz kontranapada da ugrozi goste i da eventualnim drugim golom reše pitanje pobednika. To se upravo i desilo. U 75. minutu sevnuo je kontranapad, Lepojević je gurnuo odličnu loptu u prostor brzonogom Stankoviću koji je uspeo da uputi udarac pored odličnog Marijanca i poveća prednost na 2:0. Delovalo je da je pitanje pobednika rešeno, međutim gosti su izuzetno brzo odgovorili golom Panovića. Dobio je rezervista Panović loptu na desnoj strani i uneo je u kazneni prostor, uputio je slabašan udarac ali sasvim dovoljan da vrati Fruškogorac u igru, igrao se 77. minut utakmice. Iako su se očekivali naleti Fruškogorca, to se ipak nije desilo. Uspeli su domaći igrači da privedu utakmicu kraju i ostvare jako bitnu pobedu.

Četa Kasalović Ljubomira ovom pobedom popela se na desetu poziciju, i sada sa 30 bodova idu u Gospođince gde mogu da odigraju utakmicu bez pritiska oko opstanka.