PODELA BODOVA U KAMENICI! Sirižani do prvog boda! Kameničani igrali, pa stali (VIDEO)

Fruškogorac OFK Sirig
Fruškogorac 1-1 OFK Sirig

U okviru trećeg kola Prve novosadske lige u Kamenici su se sastali Fruškogorac i OFK Sirig.

Po mnogima možda čak i derbi kola odigran je ovog vikenda u Sremskoj Kamenici. Sastali su se domaći Fruškogorac i OFK Sirig iz Siriga. Na dobro pripremljenom terenu odigrana je prava muška utakmica. Domaćin je bolje ušao u utakmicu, od starta su krenuli napadački a prvi su pripretili Adamek i Radaković. U 21. minutu, Adamek je podesio nišanske sprave i udarcem sa preko 20 metara zatresao mrežu za 1:0. Delovalo je kao da će domaćin pred sobom imati lakši zadatak, no upravo nakon postignutog gola gosti se bude i počinju da igraju. Bočni igrač Ružin zadavao je glovobolju defanzivcima Fruškogorca, a kapiten Dekić centaršutevima probavao je da pronađe napadača. Najizgledniju šansu za gol gosti su imali na isteku prvog dela, kada je Karać šutirao iskosa sa desne strane ali je Rankov bio siguran na lopti.

Na samom početku drugog poluvremena šok za domaćina. Loptu u kaznenom prostoru nakon ”flipera” dobija Soldat, koji sa nekoliko metara šalje loptu u dalji ugao gola za 1:1. Defanzivci Fruškogorca signalizirali su igranje rukom, međutim glavni arbitar pokazao je na centar. Igralo se ošto na sredini terena, sa mnogo faulova. Glavni sudija pokazao je samo sedam žutih kartona, a još najamnje toliko je oprostio. Sredina drugog dela pripala je domaćoj ekipi. Baletić je u dva navrata mogao da donese novu prednost, prvo je šutirao preko gola , a zatim je udarac glavom otišao pravo u ruke golmana. Najbolju šansu za novi gol propustio je Petrović u 80. minutu utakmice. Lopta je pala na peterac, uputio je udarac ka golu, a skoro siguran pogodak zaustavio je jedan igrač OFK Siriga. Poslednjih deset minuta pripali su gostima. Karać je imao dve odlične šanse, ali u oba navrata defanzivac Fruškogorca Tucakov Branislav izašao je kao pobednik.

Na kraju podela bodova. Gosti trljaju ruke jer su prekinuli niz poraza i pevajući nose bod kući. Domaćinu ostaje gorak ukus jer nisu uspeli na svom terenu da zabeleže preko potrebnu pobedu.

Sudijska trojka: Akin Filip, Radinović Uroš i Vlajić Nemanja

Delegat utakmice: Pezer Goran

Fruškogorac: Rankov, Teofilović, Krpović (od 65. Mijatović), Perović, Tucakov, Dragojlović, Sapundžić N , Adamek (od 73. Petrović), Sapundžić V, Radaković (od 90. Belić), Baletić.

OFK Sirig: Ralić, Radić, Ciganović (od 60. Vujanović), Vukelja, Kosić, Grujičić, Dekić (od 57. Marjanov), Laković, Karać, Ružin (od 88. Grlica), Soldat.