PODELA BODOVA U STEPANOVIĆEVU: Gosti dva puta vodili, domaćin se vraćao! BAKIĆ pogodio za bod! (FOTO ; VIDEO)

Omladinac- Hajduk

U okviru 20. kola Prve novosadske lige u Stepanpovićevu su se sastali domaći ”Omladinac” i ekipa ”Hajduka” iz Čuruga.

Omladinac 2-2 Hajduk

Utakmica oko koje se diglo dosta prašine. Sve oči bile su uprete u ovaj duel. I jednima i drugima tri boda su mnogo značila u grčevitoj borbi za opstanak. Poslata je najikusnija sudijska trojka koja je trenutno na raspolaganju sa iskusnim delegatom. Na kraju, i jedni i drugi morali su da se zadovolje sa po bodom.

Na samom početku utakmice, nadmudrivanje protivnika. Bilo je dosta grešaka pilikom predaje lopte i kod jednih i kod drugih. Prvu ozbiljniju šansu na utakmici imali su domaći u 15. minutu utakmice, kada je nakon centaršuta Tomljanovića iz prve atraktivno šutirao Stamenković, zatresla se samo stativa. U 22. minutu, gosti dolaze do prednosti. Nakon prekida, Marić je odlično spustio loptu do Srećkov Zdravka koji iz okreta šalje loptu u dalji ugao gola za 0:1. Mogli su gosti da dupliraju prednost par minuta kasnije, ali solo prodor u gol nije pretvorio Pelengić. Nije mnogo vremena trebalo domaćinu da se vrati u igru. Igrao se 30. minut kada je ”Omladinac” stigao do poravnanja. Odličnu loptu poslao je Pilipović, još bolju ostavio Tomljanović a nakon konfuzije u odbrani najbolje se snašao Dušan Jakišić koji je poslao loptu u mrežu za 1:1. Tri minuta kasnije kapiten gostujeće ekipe Marić imao je odličnu šansu ali nije šutirao kako treba. Noga ga nije poslušala, povredio se prilikom udarca i nije mogao da nastavi utakmicu. Do kraja prvog poluvremena, gosti su još jednom pokušali. Maksimović je šutirao iz velike daljine, a čuvar mreže Pecelj uspeo je da spreči siguran pogodak.

Na početku drugog dela, domaćin ponovo prvi preti preko Stamenkovića. Ovoga puta, golman Šarić zaustavio je udarac. Ekipa ”Hajduka” u 56. minutu utakmice stiže do nove prednosti i ponovo nakon prekida. Centaršut je izveo Pelengić a u kaznenom prostoru najbolje se snašao Nikola Rosić koji glavom šaljem loptu u mrežu za 1:2. Usledio je period kada je opao ritam. Gostima je rezultat išao na ruku i nisu žurili, dok je domaćin na sve načine pokušavao da nametne svoj ritam i proba da dođe do novog gola. U 84. minutu, domaćin stiže do novog poravnanja. Ćurčić je poslao loptu na drugu stativu, lošu reakciju odbrane iskoristio je Maksim Bakić koji levom nogom šalje loptu u gol za 2:2. Imao je čuvar mreže Šarić loptu na ruci, ali nije uspeo da je ”izvuče” iz gola. Gosti su se bunili nakon primljenog gola, smatrajući da im je lopta trebala biti vraćena pre akcije koja je usledila golu. Do kraja utakmice ostalo je malo vremena, i nije bilo vremena za novu promenu rezultata.

Na kraju, i jedni i drugi pazarili su po bod. Ekipa ”Hajduka” trenutno ima 19 bodova i nalazi se na poziciji broj 10, dok domaća ekipa ”Omladinca” sa sakupljenih 16 bodova zauzima 11. mesto na tabeli. Nema sumnje da će i jedni i drugi morati još dosta da se potrude kako bi izborili siguran opstanak u ligi.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Radenko Milovanović i Radić Stefan

Delegat utakmice: Panić Radojle

Omladinac: Pecelj, Jakšić, Savić, Hernaus (od 61. Bakić), Sarić, Radin, Martinović, Tomljanović, Pilipović, Ristić (od 61. Ćurčić), Stamenković.

Hajduk: Šarić, Šolaja (od 83. Brkić), Lazić, Rondović, Džambas, Rosić, Marić (od 35. Cvetković), Srećkov, Pelengić, Maksimović, Petrić (od 30. Makrović).