PODELA BODOVA U TEMERINU! Cement vodio, TSK izjednačio. Fantastičan pogodak Pupovca (VIDEO, FOTO)

TSK 1-1 Cement

U okviru 5. kola Prve novosadske lige u Temerinu su se sastale dve ekipe koje pretenduju za najviši plasman, domaći TSK i Cement iz Beočina.

Uvodni minuti utakmice priprali su gostima, koji nisu došli da se brane. Prvu priliku na utakmicu fudbaleri ”Cementa” pretvorili su u gol. Mijailović je odlično centrirao, a gorostas Lukaja glavom pogađa za 0-1 u 15. minutu utakmice. Vojvodić je paradom samo ulepašao gol. Za domaću ekipu prvi je pripretio Bjelanović, udarcem sa sredine kaznenog prostora ali čuvar mreže ”Cementa” Mandić odličnom intervencijom sprečava siguran pogodak. Mogli su gosti da povise prednost u 40. minutu ali udarac Poznanovića je otišao preko gola. Pred sami kraj prvog poluvremena, glavama su se sudarili Lukaja i Radičić. Napadač ”Cementa” izuvkao je deblji kraj, krvave glave ostao je da leži. Prvu pomoć su mu pružili klubski lekar TSK-a Đorđević Dragan i prvi pomoćnik glavnog sudije Dragoljević Zoran koji je po struci medicinski radnik. Zbog ozbiljnosti povrede pozvana je i hitna pomoć. Prekid utakmice trajao je preko sedam minuta. Na kraju je uz aplauz publike na nogama napustio teren.

U drugom poluvremenu ”TSK” je krenuo na sve ili ništa. Gosti su morali da promene taktiku nakon povrede centarfora, a to je domaćinu odgovaralo. Napadi su se ređali ali bez konkretne završnice. Najbolju šansu imao je novajlija Kovačević. Probao je glavom da zatrese mrežu, međutim, Mandić je još jednom bio na visini zadatka. Udarac Pupovca sa preko 40 metara kao da je nagovestio gol. Nekoliko minuta nakon ambicioznog pokušaja, tačnije u 75. minutu kapiten domaće ekipe Jovo Pupovac sa 17 metara šalje projektil u same rašlje gola za poravnanje rezultata, 1:1. Iako je bilo za očekivati da domaća ekipa krene svim silama u napad i proba da dođe do preokreta u poslednjih 15 minuta utakmice, to se ipak nije dogodilo. Do kraja utakmice bez ozbiljnih šansi na obe strane.

Ukazivanje pomoći napadaču Cementa

Na kraju podela bodova u Temerinu. TSK-u je ovo drugi vezani remi, dok su gosti iz Beočina ovim remijem prekinuli niz od tri vezane pobede.

Sudijska trojka: Vlajić Nemanja, Dragoljević Zoran i Radić Stefan

Delegat Utakmice: Pezer Goran

TSK: Vojvodić, Marković, Lahoš (od 75. Nikolić), Radičić, Tatić (od 58. Kovačević), Paška, Pavlov, Pupovac, Đurđević (od 54. Ergarac), Bjelanović, Kovačević.

Cement: Mandić, Peković, Varga, Mijailović, Ćuk, Radulović, Poznanović, Lukaja (od 45. Srdanović), Zeljković, Pešević (od 84. Jeremić), Zvekan.