PRAZNIK FUDBALA U ČURUGU: Krcat stadion kao da je PRVA LIGA! Gostima iz Žablja pripao OPŠTINSKI derbi (FOTO ; VIDEO)

Hajduk ŽSK

U okviru 11. kola Prve novosadske lige sastali su se ”Hajduk” iz Čuruga i ”ŽSK” iz Žablja a ova utakmica je ujedno bila i Opštinski derbi!

Hajduk 1-2 ŽSK

Praznik fudbala u Čurugu. Prelepa atmosfera, pun stadion, odlična utakmica, uveličali su ambijent na kom mogu da pozavide i mnogi superligaši! Izlazak fudbaler uz dečicu, zatim intoniranje himne i pokloni za publiku koje su kapiteni ekipa bacili na krcate tribine bili su uvertira pred ovaj komšijski derbi! Svašta bismo još napisali, ali  vama ostavljamo da pogledate snimak sa utakmice i uverite se u atmosferu.

Hajduk ŽSK

Čuružani su bolje ušli u utakmicu, a već u desetom minutu Marić je oboren u kaznenom prostoru a glavi arbitar Sekulić bez oklevanja pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Maksimović ali je čuvar mreže ”ŽSK”-a Marko Bajt pročitao nameru i paradom odbranio kazneni udarac. Domaćin se tu nije zaustavio, već u narednom napadu Dragin je mogao da postigne gol, ali je Bajt još jednom uspešno intervenisao. Pet minuta kasnije još jedna kolosalna šansa Dragina, i ovog puta Bajt je izašao kao pobednik. Odlični čuvar mreže začarao je svoju mrežu. Kako to obično biva, usledila je kazna za promašaje. Brz kontranapad, odlična lopta Karaća za Miloša Nikovića koji izlazi sam pred Šarića i preciznim udarcem u malu mrežu donosi prednost od 0:1. Igrao se 22. minut utakmice. Nastavila je ekipa ”Hajduka” da preti ponovo, a iskusni Marić je probao glavom. No i ovog puta, Bajt je bio na pravom mestu.

I drugo poluvreme počelo je inicijativom domaćina. Prvi udarac ka golu gostiju uputio je Šolaja, lopta je otišla pored stative. Pet minuta kasnije i Maksimović je oprobao udarac ali je lopta otišla pravo u golmanove ruke. Na drugoj strani nakon kornera probao je Ciganović za goste, njegov udarac glavom uz dosta muke zaustavio je domaći čuvar mreže Šarić. Šarić se istakao i par minuta kasnije, zaustavivši udarac Alekseja. Par ritma utakmice iskoristio je domaćin. Centaršut sa polovine terena i iskustvo centarfora Marić Darka doneli su izjednačenje. Iskusni napadač glavom je prebacio istrčalog Bajta a lopta je ušla pod prečku, bio je to 86. minut utakmice. Na stadionu je bila erupcija oduševljenja. Radost domaćih trajala je pet minuta jer je tri boda za Žabalj spakovao Nedeljko Boroja u 91. minutu utakmice. Snajperski precizno dodavanje kapitena Đurđića i odlično utrčavanje Bajta bilo je dovoljno za 1:2!

Hajduk ŽSK

Utakmica koja je u svakom smislu ispunila očekivanja a ljutibelji fudbala imali su razloga za zadovoljstvo. Domaćin ima za čim da žali, pregršt prilika i ovog puta nisu iskoristili i ponovo su surovo kažnjeni. Ekipa ”ŽSK”-a zadovoljna pobedom odlazi kući sa nova tri boda.

Sudijska trojka: Sekulić Marko, Milovanović Radenko i Radić Stefan

Delegat utakmice: Milanović Tihomir

Hajduk ŽSK

Hajduk: Šarić, Lazić, Džambas (od 78. Zec), Rosić (od 78. Suvajac), Šolaja (od 59. Popović), Tegeltija (od 57. Topić), Marković, Marić, Maksimović, Srećkov, Dragin (od 57. Šepa).

Hajduk ŽSK

ŽSK: Bajt, Bogdanov, Boroja, Markov (od 55. Klisara), Tanasić, Ciganović, Karać (od 69. Kronić), Đurđić, Jovanović, Ninković, Pinjo (od 46. Ćirin).