PREGLED DRUGE NOVOSADSKE LIGE! Čuružani zabili 11 komada! Želja ispustio pobedu u nadoknadi (FOTO, TABELA)

U subotu i nedelju odigrane su utakmice 5. kola Druge novosadske lige.

Dve utakmice bile su na programu u subotu, a preostalih pet utakmica odigrano je u nedelju. Slobodna u ovom kolu bila je ekipa ”Obilića” iz Vilova.

Miletić 1-1 Sofeks

U utakmici velike važnosti sastali su se ”Miletić” iz Mošorina i ”Sofeks”iz Futoga. Dve kvalitetne ekipe koje pretenduju za najviši plasman podelile su bodove. Gosti su poveli golom Bubulj Marka u 34′ minutu utakmice. Da gosti ne odnesu ceo plen pobrinula se desetka ”Miletića” Subotin Milan golom u 53. minutu utakmice.

Slanobarac 0-11 Hajduk

Novi lider na tabeli je ekipa ”Hajduka” iz Čuruga. Čuružani su Budisavi savladali ekipu Slanobarca sa čak 11:0. Domaćin se dobro držao sve do pred kraj prvog poluvremena. Mijić Predrag je sa dva brza gola u 40. i 44. minutu domaćina bacio na kolena. Slanobarci su totalno pali u drugom delu, a gosti su to surovo kaznili. U 51. minutu Marić Darko pogodio je za 3:0. Markov je za dva minuta postigao dva gola i petardirao domaćina. Zatim ponovo na scenu stupa Marić Darko koji je za devet minuta postigao još tri gola. Rezervista Tegeltija pogodio je u 80. i 88. minutu, a mrežu je zatresao još i Srećkov u 86. minutu utakmice. Ekipa ” Hajduka” deli prvo mesto sa još dve ekipe, ali su trenutno na vrhu zbog najbolje gol razlike.

Darko Marić strelac četiri gola; foto: printskrin/DNEVNIK

Hajduk (G) 4-2 Sloga

Gardinovčani su na svom terenu upisali tri boda. U 36.minutu Džambas je bio nespretan u svom kaznenom prostoru, a glavni arbitar Jovanović pokazao je na belu tačku. Precizan sa bele tačle bio je Radakovića. Do poluvremena prednost je povisio napadač Golić Slaviša. Gosti su smanjili početkom drugog dela golom Rončevića koji je vratio nadu svojoj ekipi. Ipak, domaćin u 81. minutu ponovo povećava prednost, ovog puta strelac je bio rezervita Stojanović. Neizvesnost u finišu uneo je Čanić Marko golom za ”Slogu” u 85. minutu. Tačku na utakmicu postavio je strelac prvog gola Radaković u samom finišu, za konačnih 4-2.

Borac (R) 2-2 Čenej

Poveo je domaćin već u drugom minutu golom Trifunović Ivana, delovalo je da će ova utakmica biti po volji domaćina a dobru igru krunisao je i Mesaroš Milan u 47. minutu. Imao je ”Borac” prednost od dva gola, a kako to obično fudbalski znalci kažu, dva nula je najopasniji rezultat. A onda na scenu stupa Miloše Duško, prvo je u 62. minutu smanjio zaostatak, da bi u 79. minutu doneo i poravnanje rezultata. Do kraja utakmice ni domaćin a ni gost nije imao snage za pobedu.

Proleter 1951 5-0 Vinogradar

U derbi 5. kola Druge novosadske lige na Slanoj bari sastali su se dojučerašnji lider na tabeli Vinogradar i domaći Proleter 1951. Ova utakmica je imala epitet derbija, očekivala se tvrda utakmica sa malo golova, međutim, domaćin je bio više nego ubedljiv i zasluženo je slavio sa čak 5-0. Već nakon prvog poluvremena Proleter je vodio 3:0 golovima Drakulića i Krstanovića. Pred kraj drugog dela mrežu su zatresli još i rezervista Ćulum kao i strelac prvog gola Drakulić Saša. Raspoloženi golman ”Vinogradara” Elez Nikola brilijantnim odbranama spasao je svoj klub brodoloma.

Železničar NS 2-2 Titel

Domaći fudbaleri ”Železničara” bili su na pragu prve pobede. Poveli su golom Kovačević Luke u 17. minutu utakmice. Prednost je povećao Despotović Stefan u 58′ minutu. Držao je domaćin konce u svojim rukama, a onda i ovde stupa na scenu nepisano pravilo da je dva nula najopasniji rezultat. Samo četiri minuta od primljenog gola, gosti iz Titela smanjuju na 2-1 golom Radaković Vladimira. Domaćin se uspešno branio sve do samog kraja utakmice. U dubokoj nadoknadi Titeljani dolaze do poravnanja. Veliku radost ”plavima” doneo je Mitić Mladen golom u 93′ minutu utakmice.

Susek 3-0 Borac (NS)

Susečani vezali četvrtu pobedu. Iako imaju utakmicu manje, nalaze se na poziciji broj tri ali sa istim brojem bodova kao i prvoplasirana i drugoplasirana ekipa. Iskuskni centarfor Pekić Jovan u 13′ minutu doneo je prednost svojoj ekipi. Utakmica je bila neizvesna sve do 77′ minuta, kada je džoker sa klupe Simić Slobodan pogodio za 2:0, a tri minuta kasnije pogodio i za 3:0. Ispostaviće se da su golovi Simića postavili konačan rezultat.