PREGLED KOLA: Prvi dvojac bez greške, Dinamo iz Budisave u teškoj situaciji! Proleter sve bliži cilju (TABELA)

pregled kola

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 26. kola Prve i Druge novosadske lige a uzbudljiviji dueli viđeni su u Prvoj novosadskoj.

PRVA NOVOSADSKA LIGA

Prvi dvojac na tabeli upisao je pobede na gostovanjima, na možda i najtežim gostovanjima do sada. I za jedna i za druge ovo kolo je bila potencijalna nagazna mina, ali su ipak nakon 90 minuta uspeli da zabeleže pobede. Što se tiče donjeg dela tabele, ”Dinamo” iz Budisave polako klizi a ni ovog puta na svom terenu nisu uspeli da zabeleže pobedu. Daleko od toga da je sve rešeno, u igri je još 12 bodova.

ŽSK 2-2 Tatra

Fudbaleri ”Tatre” više nego zadovoljni bodom. Iako su gubili sa 2:0, uspeli su da izjednačne. Domaćin je ipak mogao do sva tri boda, ali udarac nakon penala otišao je preko gola. Miloš Ninković doveo je ”ŽSK” do prednosti u 37. minutu a na 2:0 povisio je Ognjen Klisara na isteku 67. minuta. Gosti do gola stižu u 77. minutu a strelac je bio rezervista Ivan Krajičik. Potpuni šok usledio je u 83. minutu kada je nakon nespretne situacije čuvar mreže Savanović kumovao golu koji je doveo do podele bodova.

Crvena Zvezda 1-3 Fruškogorski partizan

Nakon 13. minuta igre, jaka kiša prouzrokovala je prekid utakmice jer se linije na terenu više nisu videle. Nakon skoro pola sata pauze kiša se polako stišavala, nove linije su iscrtane i utakmice je mogla da se nastavi. Gosti prvi dolaze do gola. Centaršut nakon faula i gužvu u kaznenom prostoru iskoristio je Strahinja Čergić i sa tri metra ubacio loptu u mrežu, igrao se 19. minut utakmice. Držala se ”Crvena Zvezda” sve do 57. minuta kada su po drugi put morali da vade loptu iz svoje mreže. Prekid je izveo Antonić, njeog šut pogodio je Hajrizija a lopta se odbija do Predraga Poznanovića kojem nije bilo teško da sa osam metara povisi prednost na 0:2. Domaćin se polako budi nakon primljenog drugog gola i počinje da igra a nešto hrabriju igru uspeli su da krunišu golom u 70. minutu. Strelac je bio Hajrizi. Sve dileme otklonjene su u 90. minutu utakmice prelepim golomVladimira Devića. Stojanović je soloprodorom došao do kaznenog prostora gde je odložio loptu za Devića koji šutira u dalji ugao gola za konačnih 1:3.

OFK Jugović 0-0 Fruškogorac

Fudbaleri Jugovića remijem prekinuli niz od tri poraza. Sa druge strane, ekipa iz Sremske Kamenice u ovom delu sezone i dalje nema pobedu na strani. Još jednom su odigrali nerešeno i upisali deveti ovosezonski remi. Da su i jedni i drugi bez motiva videlo se tokom čitave utakmice. Iz trke za vrh ispali, a od trke za opstanak udaljeni svetlosnu godinu. Domaćin je na isteku 90. minuta mogao do sva tri boda, ali je prečka bila saveznik gostiju. Na kraju svakome po bod.

Bačka 1923 1-2 TSK

Znalo se da će ekipa iz Temerina morati dobro da se pomuči kako bi odnela sva tri boda iz Đurđeva, a samo 15 minuta ih je delilo od bolnog poraza. Po izuzetno dobro pripremljenom terenu i pred mnogobrojnom publikom odigrana je prava derbi utakmica. U poslednjim sekundama prvog dela igra domaćin dolazi do prednosti. Nakon kornera najbolje se snašao centarfor Milan Rogić, bio je najviši u skoku između dvojice protivničkih igrača i glavom matirao Vojvodića. U 69. minutu utakmice gosti su ostali sa igračem manje, jer je Pupovac zaradio drugi žuti karton. Domaćin je imao sve u svojim rukama, gol prednosti i igrača više dvadeset minuta pre kraja utakmice.

Delovalo je da su bodovi za ”TSK” u ovoj utakmici nemoguća misija. A onda jedna nepažnja u odbrani, poprečno dodavanje Paške na drugu stativu i rezervista Vukašin Tatić šalje loptu u gol za poravnanje. Igrao se 78. minut utakmice. Mogao je domaćin već u sledećem napadu da ponovo pobede ali udarac Vujovića otišao je preko prečke. A onda odličan napad u 87. minutu koji je u gol pretvorio Blagoje Stjepanović. Izašao je sam pred golmana i snažnim udarcem doneo preokret za ogromnu radost igrač, stručnog štaba i navijača.

Petrovaradin 1-1 OFK Sirig

Petrovaradin prekinuo niz od šest poraza! Morao je crni niz da se prekine, a za prekid najzaslužniji je Dugonjić jer je golom u 77. minutu doneo poravnanje i sprečio goste da odnesu sva tri boda za Sirig. Gosti su imali prednost od 29. minuta kada je mrežu zatresao iskusni Milorad Kosić. Sirižani su od 60. minuta ostali sa igračem manje jer je defanzivac Ciganović zaradio drugi žuti kartona. To je domaćin iskoristio i krunisao osvojenim bodom.

Dinamo 1-1 Bačka (B)

Novi remi za ”Dinamo” iz Budisave. Jedan bod nije bio dovoljan da pobegnu sa začelja tabele, pa će i nakon ovog 26. kola ostati na dnu tabele sa tri boda zaostatka za ”Futogom” iz Kisača. Iako su imali mnogo šansi, pa čak i penal koji nije realizovan može se reći da imaju za čim da žale. ”Bačka” je do prednosti došla u 34. minutu preko Rac Branislava. Domaćin je do poravnanja došao u pravi čas, na isteku prvog dela igre. Strelac je bio Bikicki Miloš. Levom nogom je pogodio bliži ugao gola. Uhvatio je čuvara mreže Mandića na krivoj nozi.

Pogledajte silne promašaje ekipe ”Dinama” i sjajne intervencije čuvara mreže Mandić Uroša.

OFK Futog 2-1 Jedinstvo

Izuzetno važna tri boda za ekipu ”Futoga” koja se sada nalazi na predposlednjem mestu i ima tri boda više od ”Dinama”. Žuti su poveli golom Mikson Gerija u 45. minutu. Gosti iz Gospođinaca do poravnanja su došli u 78. minutu sa bele tačke. Precizan je bio Marko Večanski. Ipak, kapiten ”Futoga” Dušan Čepić još jednom je izvukao svoju ekipu iz ponora. Postigao je pobedonosni gol u 85. minutu i na konto dodao vredna tri boda u grčevitoj borbi za opstanak.

Dušan Čepić
Dušan Čepić (OFK Futog)

Omladinac 1-1 Cement

Žuta podmornica ima za čim da žali. Oko deset minuta ih je delilo od kapitalna tri boda, tri boda za mirniji san. Napadački fudbal naplatili su u 34. minutu kada su do prednosti došli preko Mihaila Đorđevića. Ipak, da sva tri boda ne ostanu u Stepanovićevu pobrinuo se Kovačević Danilo golom sa penala u 81. minutu utakmice.

Tabela Prve novosadske lige nakon odigranog 26. kola:

Prva novosadska liga

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

I u Drugoj novosadskoj ligi prvi dvojac bez greške. Bliži se kraj prvenstva a sve je izvesnije ko će od naredne godine u viši stepen takmičenja. Iako ima još 12 bodova u igri, teško je očekivati da ”Hajduk” iz Čuruga može da stigne neku ekipu iz vrha.

Slanobarac 0-3 Borac (R)

Rakovčani prejaki za ”Slanobarac”. Da se tri boda neće dovoditi u pitanje videlo se tokom čitave utakmice. Gosti su diktirali tempo a gol za prednost postigao je Trifunov Ivan u 31. minutu. Prednost su povisili na početku drugog poluvremena, strelac je bio Dejan Miljković. Tačku na utakmicu postavio je Stojan Vojnović u 91. minutu utakmice.

Miletić 1-4 Proleter 1951

Ekipu ”Proletera” još tri utakmice dele od titule. Ako uspeju da ostvare pobede u preostalim duelima, na Slanoj bari slaviće se titula. Ovog puta preskočili su još jednu prepreku, slavili su u Mošorinu protiv ekipe ”Miletića”. U 22. minutu za 0:1 gol je postigao Spasojević David. Deset minuta kasnije prednost je povisio Petković Aleksadnar. Za sigurnu prednost na poluvremenu i mirniji nastavak igre pobrinuo se Ćeha Toma golom u 39. minutu utakmice. U 72. minutu Blagojević Dušan povisio je na 0:4, da bi utešni gol za domaću ekipu u 88. minutu postigao Stanković Vojin.

Sofeks 7-0 Železničar NS

Sofeks deklasirao ekipu ”Železničara” i upisao drugu uzastopnu pobedu a ujedno i 16 ovosezonsku pobedu. Nakon prvih 45 minuta domaćin je imao solidnu prednost. Golove je postigao kapiten Sofranin u 15. i 35. minutu. U drugom poluvremenu usledio je potpuni potop ekipe sa Detelinare. Kutanjac je u 60. povisio na 3:0 a pet minuta kasnije u strelce se upisao i Popović Nemanja. U 70. peti gol postigao je Blešić Miloš a tri minuta kasnije svoj het-trik upisao je Sofranin Nikola. Tačku na utakmicu postavio je Popović Nemanja svojim drugim golom na utakmici u 89. minutu.

Nikola Sofranin

Obilić 0-5 Susek

Petarda ”Suseka”. Siguran i ubedljiva igre susečana krunisana je sa pet golova. Već nakon prvih 45 minuta gosti su imali veliku prednost. Celin Đorđe je u 28. minutu postigao gol za vođstvo. Kolar Goran je u 35. povisio prednost. Nakon nova dva minuta još jedan gol Celina, da bi i Mrvičin Marin nakon još dva minuta postigao četvrti pogodak na ovoj utakmici. U razmaku od 35. do 39. minuta ”Susek” je postigao tri gola i otklonio sve dileme po pitanju tri boda. Konačnih 0:5 postavio je Stojanović Luka u 59. minutu utakmice.

Hajduk (Č) 1-0 Titel

Čuružani igraju za sebe i nemaju nameru da odustanu. Upisali su još jednu pobedu a ovog puta na svom terenu su savladali ”Titel” minimalnim rezultatom. Jedini gol na utakmici viđen je u 80. minutu. Uspavanku je prekinuo iskusni napadač Darko Marić koji je najzaslužniji što su tri boda ostal u Čurugu.

Darko Marić
Darko Marić, strelac pobedonosnog gola

Čenej 2-3 Vinogradar

Najzanimljivija utakmica odigrana je u Čeneju gde je domaća istoimena ekipa ugostila ”Vinogradar” iz Ledinaca. Gosti su nakon preokreta pazarili sva tri boda. Domaćin je rano došao do prednosti. Radosavljević David postigao je gol u trećem minutu utakmice. Sredinom prvog poluvremena gosti dolaze do poravnanja, strelac je bio Lalović Đoko. Njegov pogodak probudio je ekipu, jer su upravo u 44. minutu došli do prednosti pogodkom Pavlović Lazara. Na 1:3 povisio je Radin Ilija u 64. minutu. Domaćin je uspeo tek u 89. minutu da dođe do novog gola, strelac je bio Stojković Nikola. Nije bilo vremena za novu promenu rezultata pa su tri boda otišla put Ledinaca.