PREOKRETOM DO POBEDE: Bogdanov POGODIO za goste, Radaković i Tucakov preokrenuli! Fruškogorac BEZ poraza završio jesenju trku (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac ŽSK

U okviru 15. kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici su se sastali ”Fruškogorac” i ”ŽSK” iz Žablja, a ovo je ujedno bila i poslednja takmičarska nedelja pred zimsku pauzu.

Fruškogorac 2-1 ŽSK

Nema sumnje da je utakmica u Sremskoj Kamenici ispunila očekivanja. Gosti su vodili na poluvremenu, domaćin se nakon penala vratio u igru a zatim i preokrenuo pogodkom kapitena. U samom finišu utakmice, pametan crveni karton za domaću ekipu koji je bio vredan tri boda. Ekipa ”Fruškogorca” je ovu polusezonu završila bez poraza. Gosti iz Žablja imaju za čim da žale.

Po relativno lepom vremenu, uzimajuću obzir da je polovina novembra, odigrala se prava prvenstvena utakmica. Gosti nisu došli u Sremsku Kamenicu da se brane, već su došli da igraju napadački fudbal. Već na početku utakmice, Bogdanov je imao odličnu šansu da ”ŽSK” dovede do prednosti ali je u poslednjem momentu zaustavljen. Na drugoj strani, Popadić je probao glavom ali je udarac otišao preko gola. Ponovo su gosti uzvratili preko Bogdanova, ali ovog puta čuvar mreže Rankov je zaustavio udarac. I Pinjo je probao za goste, njegov udarac je takođe prošao pored gola. Kod domaćih, Lakić je probio odlično po desnoj strani i uneo loptu u kazneni prostor ali nikoga nije bilo na drugoj stativi da isprati akciju. Na isteku 37. minuta gosti dolaze do prednosti. Nakon gužve u kaznenom prostoru Tanasić je uputio udarac ka golu, Rankov je odličnim refleksom zaustavio udarac ali lopta ponovo dolazi do Tanasića koji je odlaže za Aleksandra Bogdanova koji preciznim udarcem šalje loptu u dalji ugao gola za 0:1.

Domaćin je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa. U 47. minutu malo je falilo da Boroja pogodi svoju mrežu. Bajt je nogom uspeo da pošalje loptu u korner. Igrao se 52. minutu kada je u kaznenom prostoru oboren Popadić, a glavni arbitar pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo najbolji strelac ”Fruškogorca” Srđan Radaković koji je realizovao kazneni udarac. Čuvar mreže Marko Bajt nije uspeo da pogodi stranu. Mogao je domaćin nakon par minuta do preokreta, ali udarac Mirka Popadića otišao je preko gola. Isti igrač je i glavom probao par minuta kasnije, međutim, još jednom se na golu istakao Bajt. Ipak, domaćin uspeva da dođe do drugog gola u 71. minutu , ispostaviće se pobedonosnog. Izveden prekid i odbijena lopta koja stiže do Petrovića koji iz prve ponovo upućuje centaršut, Stajić glavom prosleđuje loptu do kapitena Branislava Tucakova koji je ostao usamljen na drugoj stativi i udarcem po zemlji postiže pogodak! Erupcija na stadionu u Sremskoj Kamenici. Tu ipak nije bio kraj utakmice. Gosti su mogli do poravnana u 80. minutu, ali je sekundu zakasnio rezervista Praštalo Ilija. U 87. minutu domaćin ostaje sa igračem manje. Brz i odličan kontranapad  grubim faulom zaustavlja Aleksandar Petrović, a glavni arbitar mu pokazuje direktan crveni karton. U nadokadni vremena, gosti su još jednom mogli do poravnanja. Čuvar mreže domaćin, Rankov, izgubio je kontolu nad loptom a mladi dvojac Praštalo i Lukić to nisu uspeli da kazne.

Tesna pobeda domaće ekipe koja je polusezonu završila na poziciji broj tri sa 35 osvojenih bodova. Gosti imaju za čim da žale. Pregršt prilika koje nisu pretvorili u pogodke i na kraju porazom završavaju ovu polusezonu. Sredina tabele i 22 osvojena boda.

Sudijska trojka: Kurtiši Denis, Milovanović Radenko i Kaplijev Petar

Delegat utakmice: Pezer Goran

Fruškogorac: Rankov, Paunić, Petrović, Andriga, Tucakov, Glišić (od 80. Ranisavljević), Stajić, Popadić (od 88. Krpović), Radaković, Lakić (od 55. Ćurko), Malešević (od 88. Pavlović).

ŽSK: Bajt, Grbić (od 71. Praštalo), Boroja, Markov, Tanasić, Ciganović, Karać (od 86. Lukić), Đurđić, Bogdanov, Pinjo, Blagojević (od 78. Blagojević).