PROLETER JE ŠAMPION: Ubedljiva pobeda za kraj sezone! Slanobarci kao prvoplasirani idu u PRVU novosadsku ligu! (FOTO ; VIDEO)

Proleter Borac
nsuzivo.rs

U okviru 29. kola Druge novosadske lige na Slanoj bari su se sastali ”Proleter 1951” i ”Borac” iz Rakovca a domaća ekipa je pobedom osigurala prvo mesto jedno kolo pre kraja.

Proleter 1951 7-0 Borac (R)

Proleter je u višem rangu! Uspela su izabranici Mirka Aleksića da ostvare važnu pobedu i da kolo pre kraja u kojem su slobodni steknu nedostižnu bodovnu prednost. Sada idu na zasluženu pauzu nakon čega slede pripreme za predstojuću sezonu u višem stepenu takmičenja.

nsuzivo.rs

Od samog starta videlo se da je domaćin mnogo bolji rival. Gol gostujuće ekipe visio je od samog starta. Raspoloženi gostujući čuvar mreže Siniša Milanov držao je svoju ekipu u životu sve do 21. minuta kada je kapitulirao. Vitanović je bio bolji u skoku i izborio se za loptu, izašao je sam pred golmana i rutinski pogodio za 1:0. Na dva nula povisio je kapiten domaćih Kavčić lukavim udarcem iz kornera pogodio je gol. Rakovčani nisu pali posle dva gola, držali su se u igri i čekali kraj prvog dela kako bi konsolidovali redove i napunili baterije. Međutim, nepažnja u samoj završnici prvog dela koštala ih je još jednog gola. Nakon centaršuta lopta je pala na nogu Mijiću kojem nije bilo teško da sa svega par metara pogodi prazan gol.

I u drugom poluvremenu ista slika. Iako je domaća ekipa napravila dosta promena, nastavili su napadački i agresivno. Već u 53. minutu pao je novi pogodak. Ovog puta strelac je bio Popović. Odlično je šutirao po zemlji i uputio izuzetno precizan udarac po zemlji. Tri minuta kasnije ”Proleter” je došao i do petog gola a strelac je bio rezervista Milićević. Isti igrač je postigao svoj drugi gol u 70. minut. Odlično je ispratio napad i dobio loptu serviranu na peterac. Konačnih 7:0 postavio je takođe rezervista, Blagojević u 80. minutu utakmice.

nsuzivo.rs

Zaslužena pobeda ”Proletera” i zasluženo prvo mesto. Završili su trku sa samo dva poraza, jednim i remijem i čak 25 pobeda. Iako je ostalo još jedno kolo do kraja, imaju nedostižnih plus pet u odnosu na drugoplasirani ”Susek”.